Avengers Endgame İzleyici Sayısı Kaç? Gişe Rekoruna Koşuyor! IMDb sıralamasını altüst etti!

Milyonlarca kişinin heyecanla beklediği Avengers Endgame filminin izleyici sayısı kaç? Film henüz üçüncü gününden gişe rekoruna koşuyor. IMDb listesine en üst sıralardan giren Endgame, liste sıralamasını altüst etti.

Avengers Endgame İzleyici Sayısı Kaç? Gişe Rekoruna Koşuyor! IMDb sıralamasını altüst etti!

Marvel’in uzunca bir süredir beklenen yapımı Avengers Endgame, dünya genelinde gişe rekorlarını alt üst etti. IMDb sıralamasında da aynı başarıyı gösteren film, IMDb listesine doğrudan üçüncü sıradan girdi. Milyonlarca kişinin heyecanla beklediği yapım, henüz ön gösterimde dahi birçok ülkede rekor kırdı. Dünya genelinde anlamlı bir başarıya sahip Avengers Endgame, IMDb’de 9.1 puan aldı.

Beşinci Sırada Yer Almaktaydı

Yayınlandığı ilk anda 9 puanlık skorla karşımıza çıkan Endgame, beşinci sıradaydı. Ancak güncellenen puanıyla 9.1 ile zirve koltuğunu zorlayan film üçüncü sırada yer almakta. IMDb listesinin ilk sırasında Esaretin Bedeli yer alırken onu Baba ve Avengers Endgame takip ediyor. Film henüz üçüncü gününü doldurdu ve puanlama konusunda daha ileri seviyeleri zorlayabilir.

Avengers Endgame IMDb

Türkiye'de de rekor kırdı: Tüm zamanların açılış gününde en çok izlenen filmi

Avengers: Endgame Türkiye'de 25 Nisan perşembe günü beyaz perdede izleyici ile buluştu. Sinema tarihine geçen film özellikle son yıllarda yerli filmleri daha çok tercih eden Türkiye seyircisinden de bir rekorla dönmeyi başardı. Endgame Boxoffice Türkiye'nin verilerine göre film 25 Nisan Perşembe günü 352.089 seyirci tarafından izlendi ve tüm zamanların en iyi perşembe açılış günü performansına imza attı.

Endgame'den önce bu rekor Recep İvedik 5 filmiydi. Recep İvedik 5'i 2017 yılında gösterime girdiği ilk gün 243.564 seyirci izledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 13:11

YORUM EKLE

Popüler Haberler