Bakan Hulusi Akar; Ölen 3 Şehidimizin Kanı Yerde Kalmadı, Operasyonlar Devam Ediyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Hakkari sınır bölgesinde şehit olan 3 askerimiz için Kanları yerde kalmadı, 28 terörist etkisiz hale getirildi operasyonlar devam ediyor. dedi.

Bakan Hulusi Akar; Ölen 3 Şehidimizin Kanı Yerde Kalmadı, Operasyonlar Devam Ediyor

Milli Savunma Bakanı Akar, Silahlı Kuvvetler Komuta Harekat Merkezi'ne gelerek Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile birlikte operasyonların sevk ve idaresini gerçekleştirerek terör örgütü PKK/YPG'nin Tel Rıfat ve Hakkari'deki saldırılarının ardından TSK tarafından ayrı ayrı operasyonlar başlattılar.

Bakan Akar Hakkari sınır bölgesinde gerçekleşen havan atışında 3 askerimizin şehit düşmesiyle ilgili yaptığı açıklamada "Şehitlerimizin kanları yerde kalmadı. Saldırıları gerçekleştiren 28 teröristi etkisiz hale getirdik. Gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki operasyonlarımız büyük bir azim ve kararlılıkla devam ediyor." diye konuştu.

Hakkari'deki bir üs bölgesine de yapılan saldırıyı da hatırlatan Bakan Akar, şunları söyledi:

Olay sonrası teröristlere ait hedefler meşru müdafaa hakkı kapsamında bölgedeki kara ateş destek vasıtalarımız ile derhal ateş altına alınmış olup, hava harekâtı ile desteklenen operasyonlar da başlatıldı. Operasyonlar neticesinde şu ana kadar en az 5 terörist etkisiz hale getirildi. Böylece bugün şu ana kadar Hakkari ve Tel Rıfat bölgelerinde devam eden operasyonlarda toplam 28 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonlarımız kararlılıkla devam ediyor.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olaylarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 19:52

YORUM EKLE