Bakanlık KPSS En Az 60 Puan İle 964 Büro Personeli Alımı İlanı Yayımlandı!

İçişleri Bakanlığı Türkiye genelinde görevlendirilmek üzere sözleşmeli büro personeli alımı yapacak. Genel şartlar neler? Başvurular ne zaman alınacak? Detaylar içeriğimizde yer almaktadır.

Bakanlık KPSS En Az 60 Puan İle 964 Büro Personeli Alımı İlanı Yayımlandı!

Türkiye genelinde farklı illerde görevlendirilmek üzere İçişleri Bakanlığı, KPSS sınavından en az 60 puan alan 964 kişiye sözleşmeli büro personeli alımı yapacak. 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan 4. madde B fıkrası göz önüne alınarak bakanlar kururu kararı tarafından yürürlükte yerini alan sözleşmeli personel çalıştırmasına eklenen değişiklikler ile kadroya alınmak üzere personel alımı yapılacak. 

Yayımlanan ilana göre yapılacak personel alımı Lisans ve Önlisans bölümlerinden mezunları kapsayacak. Sözleşmeli büro personeli ilanı için 289 lisans mezunu ve 675 önlisans mezunu kadroya alınacak. Sınav 9 ayrı ilde yapılacak ve sınav 9 farklı grup olarak sözlü bir şekilde olacak.

Sözleşmeli Büro Personeli Başvuru Şartları Neler? 

Başvuru yapacak adaylarda aranan en önemli şartlardan biri, 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan 48. maddesine uymak, Ocak ayı itibari ile 35 yaşından büyük olmamak, ÖSYM tarafından yapılacak olan KPSSP93 (önlisans mezunları için) ve KPSSP3 (lisans mezunları için) puan türlerinden en az 60 puan almak, Kamuya bağlı kurum ve kuruluşların herhangi birinden sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak gerekmektedir.

Başvurular Nerden ve Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru yapacak adaylar 21 Şubat 2019 tarihinden 26 Şubat 2019 tarihine kadar işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Başvurular, İçişleri Bakanlığı'nın resmi intenet sitesi üzerinden yapılabilecek. Bunun dışında yapılan başvurular dikkate alınmayacak. 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 22:29

YORUM EKLE