Banka Hesabında Unutulan Para Nasıl Nereden Sorgulanır? TKBB Bankada Unutulan Paralar

Türkiye Bankalar Birliği'nin yeni uygulaması ile artık bankada unutulan mevduatlarını kontrol edebilir, paranızı zamanaşımına uğramadan alabilirsiniz.Peki unutulan paralar nereden sorgulanmaktadır? TKBB unutulan paraları sorgulama detayları...

Banka Hesabında Unutulan Para Nasıl Nereden Sorgulanır? TKBB Bankada Unutulan Paralar

Mevduat sahipleri her yıl milyonlarca lirasını bankalarda mevduat hesaplarında unutuyor. Bu soruna çözüm bulmak için TKBB yeni bir sistem geliştirdi. Yeni kurulan ve her yıl belli zamanlarda aktive edilen zamanasimi.org sayesinde bankada unutulan paraları öğrenmek mümkün oluyor.

Yeni sistemde kontrol yaparak unuttuğunuz bir miktar varsa zamanaşımına uğramadan öğrenebilir ve paranızı kurtarabilirsiniz.

Bankada Unutulan Bir Miktar Varsa Nasıl Öğrenilir?

İlk olarak kurulan zamanasimi.org web sitesine giriş yapmalısınız. Türkiye Bankalar Birliği’nin intenet sitesinden de sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Siteye girdiğiniz vakit şu ekranla karşılacaksınız.

zamanasımı org tbb ile ilgili görsel sonucu

İsim soyisim, kart numarası ve bankanızı seçerek 15 Haziran’a kadar açık olacak sistemde sorgulama yapabilir, eğer unuttuğunuz bir mevduat hesabınız varsa kontrol edebilir ve bankaya giderek paranızı alabilirisiniz. Bankada kalan paralar ise zamanaşımı süresi geçtiğinde Tasarruf Mevduat  sigorta Fonuna aktarılmaktadır ve paranızın iadesini talep etmeniz mümkün olmayacaktır.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 20:03

YORUM EKLE