Başkan Soyer'den Tarihi Kemeraltı Çarşısını Canlandıracak Karar! Buca, Bornova, Karşıyaka, Balçova'dan Otobüs Kaldırılacak!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den Kemeraltı için flaş bir karar geldi. Tarihi Kemeraltı Çarşısı Esnaf Derneği Başkanı Ümit Kaya ve heyetiyle bir araya gelen Soyer, İzmir'in merkez ilçeleri olan Buca, Bornova, Karşıyaka ve Balçova'dan, Kemeraltı'na günde iki kez olmak üzere otobüs kaldırılması ve çarşı için yaz saati uygulamasına geçilmesi kararını aldı. İşte detaylar…

Başkan Soyer'den Tarihi Kemeraltı Çarşısını Canlandıracak Karar! Buca, Bornova, Karşıyaka, Balçova'dan Otobüs Kaldırılacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışıyor. Belediye Başkanı Tunç Soyer, tarihi Kemeraltı çarşısı için güzel bir karar aldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Tarihi Kemeraltı Çarşısı Esnaf Deneği Başkanı Ümit Kaya ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Soyer, Kemeraltı’na otobüs seferleri yapılması için talimat verdi. Bu karar tarihi çarşıyı canlandıracak.

Kemeraltı'na 19:30'a kadar araç alınmayacak

Makamında ağırladığı heyetle önemli konulara istişarelerde bulunan Soyer, kış aylarında  10:30 ile 17:30 arasında trafiğe kapatılan tarihi çarşı için yine aynı uygulamaya gidileceğini açıkladı. Yaz aylarında da bu uygulama yapılacak. Artık bu saat 19:30’a kadar uzatıldı.

Merkez ilçelerden otobüsler kaldırılacak

Gerçekleştirilen toplantıda yine İzmirliler için güzel bir karar alındı. Bu karar göre artık tarihi Kemeraltı Çarşısı’na günde iki kez araba kaldırılacak. Araç kaldırılacak ilçeler Buca, Bonova, Karşıyaka, Balçova gibi büyük ilçeler olduğu dikkat çekiyor. Başkan Kaya, Soyer’in bu uygulamaya da onay verdiğini söylerken kararın Kemeraltı esnafında büyük sevinç yarattığını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 12:11

YORUM EKLE

Popüler Haberler