Bayram Sonrası Yağış Uyarısı

Kurban Bayramı boyunca ülke genelinde seyreden güneşli havaların yerini sağanak yağışlar alacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı iller için yağış uyarısı verdi.

Bayram Sonrası Yağış Uyarısı

4 gün süren Kurban Bayramı sona erdi. Vatandaşların ülke genelinde güneşli geçen Kurban Bayramı tatilini değerlendirmesinin sonrasında ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yağış uyarıları verilmeye başladı. Bu kapsamda verilen bilgilendirmelere göre Türkiye'nin belirli bölgeleri önümüzdeki günlerde sağanak yağış ile karşı karşıya kalacak. Mevsim sıcaklıklarının aniden normalin üzerine çıkmasının ardından yağışların başlıyor olması ise sıcaklıkları normal seyrine döndürecek gibi görünüyor. MGM'nün verdiği uyarılara göre sağanak yağışlar başta Marmara bölgesi olmak üzere Ege ve Akdeniz bölgelerini etkisi altına alacak.

İSTANBUL PAZARTESİ GÜNÜ ISLANACAK

Meteorolojiden aktarılan verilere göre İstanbul, 27 Ağustos Pazartesi gününden itibaren yağışlı havaların etkisi altında olacak. 3 gün boyunca devam edecek olan parçalı bulutlu, yer yer yağışlı hava, Perşembe günü yerini tekrardan güneşe bırakacak ve Sonbahar öncesi yaz sıcaklıkları etkisini devam ettirecek.

Bugün itibariyle başta Kütahya ili ve civarı olmak üzere Bursa, Bilecik, Balıkesir ve Eskişehir'de gökgürültülü sağanak yağış ile karşı karşıya olacak. Diğer bölgelerde ise az bulutlu ve açık hava koşullarının etkili olacağı gözlemleniyor. Ülkenin iç kesimlerinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinden 3 ile 6 derece daha yüksek seyrederken, diğer bölgelerde sıcaklıkların mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2018, 17:40

YORUM EKLE