Bekçi Maaşları Ne Kadardır? 2019 Bekçilik Maaşları

Bekçi alımlarının devam ettiği şu sıralarda başvuruda bulunan adayların merak ettikleri en önemli sorulardan birisi de bekçi maaşları ne kadar ? Bu haberimizde bu sorunun yanıtını en ince ayrıntılarıyla açıkladık

Bekçi Maaşları Ne Kadardır? 2019 Bekçilik Maaşları

Bekçi Maaşları Ne Kadar ?

Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada  İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 8.000 çarşı ve mahalle bekçisi alınacağının müjdesi verilmişti. Bu duyurudan sonra bekçi olmak isteyen bir çok vatandaş bu alımlara başvurmuştu. Biz de bekçilik alımlarının başladığı şu dönemde bekçi olmayı düşünen adaylar için bekçi maaşları ne kadar ? Sorusunun yanıtını aradık. Detaylar haberimizin devamında yer almakta.

Bekçi Maaşları 2019

İçişleri Bakanlığı EGM bünyesinde çalışan çarşı ve mahalle bekçi maaşlarında da artış olmuştur. Yapılan hesaplamalar sonucunda bekçi maaşları 2019 yılı ocak ayı itibariyle 4.002 TL olarak belirlenmiştir.

Yine aynı şekilde temmuz ayında da bekçi maaşlarına %10 civarında bir zam yapılacağını düşünürsek, yeni atanacak çarşı ve mahalle bekçi maaşlarının 4.400 TL civarında olacağını söylemek yanlış olmaz. 4.002 TL'lik maaşın lisans ve önlisans düzeyinde bekçi olanlar için geçerlidir.

 Lise ve dengi okullardan mezun olanların ocak ayı itibariyle alacakları maaşın da 3.970 TL olacak. Bu maaşların yanında, kamuda sözleşmeli veya kadrolu bütün çalışanlarda olduğu gibi çarşı ve mahalle bekçileri de ek gelir alabilecektir. Eşi çalışmayan bekçiler için 2019 yılında belirlenen aile yardımı 278 TL'dir.

0-6 yaş arasında bir çocuğa sahip olan bekçilere 65,2 TL ve bu yaş aralığında iki çocuğa sahip olanlar için de 130,4 TL çocuk yardımı yapılacaktır. Bütün bunları da eklediğimizde 2 çocuğu olan ve eşi çalışmayan bir bekçinin alacağı maaş: 4.410 TL olacakken, temmuz sonrası alınacak maaş ise, 4.850 TL civarında olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 21:32

YORUM EKLE

Popüler Haberler