Bekçilik Sınavı Giriş Yerleri Belgeleri Yayınlandı! EGM 2019 Bekçi Alımında İstenen Belgeler Neler? İşte Sınav ve Bekçi Alımı Detayları

Çarşı ve mahalle bekçilerinin heyecanla beklediği bekçilik sınavı giriş yerleri belgeleri yayınlandı! 2019 yılı EGM bünyesinde görev almak isteyenler için bekçi alımında istenen belgeler neler? Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan duyuruya göre işte sınav ve bekçi alımı detayları ve daha fazlası.

Bekçilik Sınavı Giriş Yerleri Belgeleri Yayınlandı! EGM 2019 Bekçi Alımında İstenen Belgeler Neler? İşte Sınav ve Bekçi Alımı Detayları

Çarşı ve mahalle bekçiliği sınavlarına ilişkin 2 Mart 2018’de yönetmelik değişikliği gerçekleşmişti. Bu değişiklikle birlikte bekçilerin alımlarıyla ilgili süreç için yetki Polis Akademisi Başkanlığı’na verilmişti. İlgili yönetmelik değişikliği öncesinde bekçi alımları Valilikler aracılığıyla yapılmaktaydı.

Mart ayında 8 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı için başvuru süreçleri başlamış ve on binlerce kişi bekçilik başvurusunda bulunmuştur. EGM bünyesinde görev almak isteyen çarşı ve mahalle bekçilerinin başvurusu sırasında hangi evrakları teslim etmesi gerektiği duyuruldu.

Bekçilik Sınavı Giriş Yerleri

Çarşı ve mahalle bekçiliği için sınav giriş belgelerine www.pa.edu.tr adresinden erişim sağlanabilmektedir.

Çarşı ve Mahalle Bekçileri Başvurusunda Gereken Evraklar Nelerdir?

Başvuruda bulunacak adayların;

Sınav giriş belgesi,

Başvuru dilekçesi,

Kimlik fotokopisi, nüfus cüzdanı veya pasaport,

Diploma belgesi (Yurtdışı mezunlarının denklik taşıdığını gösterdiğine dair belge),

Başvuruda bulunulan ilde bir yıl süreyle ikamet edildiğini gösteren belge,

Son bir yıl içerisinde çekilmiş dört biyometrik fotoğraf,

Şehit veya vazife malulü eş ve çocuklarının özel durumunu gösteren belgenin onaylı öneği,

Sınav ücreti dekontu,

Askerlikle ilişiğin bulunmadığına dair belge,

Sağlık formu ile başvuruda bulunması gerekmektedir.

Adayların işbaşında bulunmasına engel olacak nitelikte bir sağlık sorunu yaşaması halinde başvurular reddedilecektir. Çarşı ve mahalle bekçilerinin silah taşımasına engel niteliğinde bir hukuki veya sağlık engeli bulunmuyor olması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 14:08

YORUM EKLE