Binali Yıldırım'dan EYT Mağduriyeti İçin Söz! Emeklilikte Yaşa Takılanlara Yıldırım Sözü! EYT Son Dakika Gelişmeleri

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'dan EYT mağduriyeti için söz müjdesi geldi. EYT pankartını gören Yıldırım, emeklilikte yaşa takılanlara Yıldırım sözü verdi. Son aylarda gündemi en sık meşgul eden konulardan EYT son dakika gelişmeleri ve daha fazlası...

Binali Yıldırım'dan  EYT  Mağduriyeti İçin Söz! Emeklilikte Yaşa Takılanlara Yıldırım Sözü! EYT Son Dakika Gelişmeleri

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, son günlerin en tartışmalı konusu Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili konuştu. Yıldırım, mitingde EYT pankartına olumlu tepki verdi ve vatandaşlardan sabırlı olmasını istedi. EYT konusunun takipçisi olacağının altını çizen Yıldırım, bu konuda ilerleme kaydedilmesi için ‘’Binali Yıldırım sözü veriyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Konu ile ilgili çalışmaların yürütülebilmesi için gereken desteğin verileceğini anlatan Yıldırım, 31 Mart yerel seçimleri öncesi bir vaatte bulunmuş oldu. Yıldırım, EYT konusunun en kısa sürede TBMM gündemine yeniden getirileceğini ve bu konuda çalışmaların başlatılacağını kaydetti.

750 Milyar Ödeme Söz Konusu Olamaz

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi Kani Beko, EYT konusunda değerlendirmelerde bulunmuştu. Beko, EYT kapsamında bir yıl içerisinde 750 milyar TL ödeme yapılmasının doğru olmadığını anlatmıştı. Çalışmaların tamamlanması halinde 700 bin kişiye hak tanınacağı ve devlet kasasından yıllık 10 milyar TL para çıkacağının altı çizildi.

EYT’liler Ne İstiyor?

1999 yılında alınan kararla bireylere kademeli emeklilik imkanı tanınmıştı. 1999 yılından önce işe giren bireyler bundan etkilenmiş ve daha uzun süre çalışarak emekli olmak durumunda kalmışlardır. Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunu savunan bireyler ise bunun hak ihlaline sebep olduğunu ifade etmektedirler.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 00:46

YORUM EKLE

Popüler Haberler