Bodrum Türkbükü merkezine kadar inen yaban domuzları!

Her yıl ünlülerin birçoğunun tatil için tercih ettiği Türkbükü'nü yaban domuzları bastı. Yemek aramak izin merkeze kadar inen tehlikeli misafirler görenleri korkuttu.

Bodrum Türkbükü merkezine kadar inen yaban domuzları!

Yaz sezonunda ünlülerin ve sosyetelerin tatil için ilk tercihleri arasında bulunan Bodrum’un Türkbükü mahallesinde ünlülerin tatiline yaban domuzları eşlik etti! 7 Temmuz sabahı Türkbükü’nün merkezine 2 yaban domuzu  indi.

Türkbükü’nde 7 Temmuz günü korkutan iki misafir vardı. Geçtiğimiz senelerde de yiyecek bulmak için ilçe merkezlerine inen yaban domuzları bu kez Türkbükü’nün en kalabalık kısımlarından birine indi. Geçtiğimiz yıllarda da Bodrum’da ilçe merkezlerinde ve lüks sitelerin içerisinde görülen yaban domuzları, en son Mart ayında Konacık’ta merkeze kadar inmişti. 2017 yılında da yine Cennet Koyu’nda milyon euroluk villardan oluşan Mandarin Oriental’de görünmüştü…

Yabani domuzların tarlalara ve bahçelere zarar verdiğini gören çiftçiler de önlem olarak lavanta ekmeye başladılar. Koku alma duyuları fazlasıyla gelişmiş olan yabani domuzların lavanta kokusundan kaçarak uzaklaştıkları öğrenildi.

yaban domuzu resmi

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 20:32

YORUM EKLE

Popüler Haberler