Boğazı Kaplayan Çamur, Deprem Söylentilerinin Yayılmasına Neden Oldu

İstanbul'da boğaza gezmeye giden insanların karşılaştıkları çamurlu manzara, deprem olacağı yönünde iddiaların hızla yayılmasına neden oldu.

Boğazı Kaplayan Çamur, Deprem Söylentilerinin Yayılmasına Neden Oldu

İstanbul Boğazına gezintiye çıkan vatandaşlar enteresan bir sürpriz ile karşılaştılar. Boğazda dalgaların çamurlu bir şekilde hareket ettiğini gören vatandaşlar bu görüntü sonrasında da deprem olacağı yönünde iddiaları gündeme getirdiler. Son dönemlerde özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde ve Atlas Okyanusu açıklarında sıklıkla gerçekleşen depremlerin ardından dünya genelinde birçok ülke diken üstünde iken böyle bir görüntü ile karşılaşılması da dedikoduları güçlendirdi. Boğazın Anadolu yakasını baştan sona kaplayan çamurlu görüntü ile ortaya atılan deprem iddialarına karşılık ise balçıkların ve çamurlu suyun İSKİ tarafından Elmalı Barajına yönelik gerçekleştirilen baraj yenileme ve balçık temizleme çalışmalarından çıkan artıkların Göksu Deresi'ne akıtılması nedeniyle bu görüntünen meydana geldiği beyan edildi. Ancak yine de sosyal medyada görüntüleri paylaşan vatandaşlar bu olayın sebebinin deprem olduğunu ortaya atmaktan geri kalmadılar.

BALIKÇILAR SUÇU İSKİYE ATTILAR

Balık tutmak ve gezintiye çıkmak üzere boğaza gezintiye çıkan kişiler karşılaştıkları manzara karşısında hayretler içinde kalırken, bu durumun sebebi ise kısa bir süre sonra ortaya çıktı. Boğazın Anadolu yakasını baştan aşağıya kahverenginin tonlarına boyayan çamurlu görüntü balıkçıları ise öfkelendirdi. Balıkçılar meydana gelen bu durumun sorumlusunun İSKİ olduğunu beyan ederken henüz herhangi bir resmi kurumdan bu durum ile ilgli olarak resmi açıklama yapılmadı. Durumun yağmur ile bir ilişkisi olmadığına dikkat çeken balıkçılar, çamurun göle akıtıldığını ve bu nedenle de havasız kalan balıkların öldüğünü söylediler.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden boğazı görüntüleyenler ise yine benzer bir manzara ile karşılaştılar. Çamurla kaplı olan denizin görüntüleri insanların haftasonu boğaz keyiflerine sekte vurdu.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 16:49

YORUM EKLE