Boş Sanılıp Ateşe Atılan Sprey Kutusu 11 yaşındaki Çocuğun Yüzünü Yaktı

Erzurum'da yaşayan ve dedesini ziyaret etmek için köye giden 11 yaşında ki tayfun Aydın arkadaşlarıyla oynarken boş sanılıp ateşe attıkları sprey kutusunun patlaması sonucu yüzünün büyük bir bölümü yandı.

Boş Sanılıp Ateşe Atılan Sprey Kutusu 11 yaşındaki Çocuğun Yüzünü Yaktı

Erzurum’un Yoncalık Mahallesi'nde yaşayan Hatice Aydın’ın 3 çocuğundan en büyüğü olan 11 yaşındaki Tayfun Aydın’ın dedesini ziyaret etmek için Söğütlü köyüne gitti. Mahallede ki çocuklar oyun oynarken yanan ateşin içerisine boş olduğu düşündükleri sprey kutusunu attı.

Bir anda patlayan sprey kutusu o sırada ateşe yakın olan Tayfun Aydın’ın yüzüne yapıştı. Ateşin bir anda yüz bölgesini sarması üzerine koşmaya başlayan Aydın’a ilk müdahaleyi köy halkı yaptı. Olay yerine çağıraln sağlık ekipleri 11 yaşında ki çocuğu ambulansla Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesine kaldırdı.

Üniversitesi Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Ünitesinde tüm yüz kısmı yanan ve tedavisi devam eden Aydın’ın sağlık durumu iyiye gidiyor. 11 yaşında ki çocuk eski haline dönmesi için 1 yıl güneşten ve sakıncalı besinlerden uzak durması gerekecek.

Olayın nasıl olduğunu anlatan Tayfun Aydın, "Köyde dedemin yanındaydım. Arkadaşlarım oyun oynuyordu yanlarına gittim. Bir anda sprey boya patladı. Korkunca koşmaya başladım. Sonra hastaneye geldik” dedi.

Küçük Tayfun'un babası Taner Aydın’ın ise 6 yıl önce elektrik akımına kapılarak öldüğü öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 14:00

YORUM EKLE

Popüler Haberler