Boşanma Katilinin Son Pişmanlığı

Kayseri’de boşanma davası açan eşini öldürdüğü iddialarıyla tutuklanan zanlı, bugün mahkeme karşısına çıktı. İlk duruşmadan müebbet hapis kararı çıktı ve cezai indirim yapılmadı.

Boşanma Katilinin Son Pişmanlığı

Kayseri Saraybosna Mahallesi’nde meydana gelen kan donduran olayda, katil zanlısının eşi boşanma davası açmıştı. 15 yıllık eş, kocasından şiddet gördüğü sebebiyle davayı açmıştı. Mahkeme bu dava sonrasında kocası için uzaklaştırma kararı aldı. Aynı gün eve giden eş, eve gitti ve tabancasını çıkararak eşini ağır yaraladı.

Hastaneye kaldırılan ağır yaralı kadın kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Katil zanlısı kocanın yakalanması için hemen çalışmalar başlatıldı ve saldırgan kısa süre sonra yakayı ele verdi. Ateşlediği tabancayla yakayı ele veren katil zanlısına hüküm ilk duruşmadan verildi.

Beraatimi İstiyorum, Pişmanım

Kayseri 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, katil zanlısı yaşanan olaydan pişman olduğunu dile getirdi. Ambulansı ve polisi kendisinin aradığını paylaşan saldırgan, polislere teslim olduğunu ifade etti. Yaşanan olaydan pişman olduğunu da vurgulayan katil zanlısı, beraatini istedi.

Son sözlerini söyleyen katil zanlısına mahkeme heyeti kararı verdi. Eşini ateşli silahla vuran koca, ilk duruşmada eşini kasten öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyetinin, cezai indirim uygulamadığı görüldü.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 18:57

YORUM EKLE