BOTAŞ Kamu Personeli Alımı Yapıyor! DPB'de Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Devlet Personel Başkanlığı yeni personel alımı ilanı yayımladı! Yayımlanan ilanda Boru Hatları ve Petrol Taşıma A.Ş (BOTAŞ) kapsamında kamu personeli alımı yapılacak. BOTAŞ bünyesinde yapılacak olan kamu personeli alımları, İŞKUR’da ilana çıkarak ve başvurular başlayacak.

BOTAŞ Kamu Personeli Alımı Yapıyor! DPB'de Personel Alım İlanı Yayımlandı!

Devlet Personel Başkanlığı yeni ilan yayımladı. BOTAŞ’taki personel eksikliğini karşılamak için bazı kadrolara personel alımı yapılacak.

Devlet Personel Başkanlığı 12 Mart 2019 tarihli yayımladığı ilana göre, BOTAŞ bünyesindeki eksikliği karşılamak için faklı pozisyonlara 4 kişilik kadro ile personel alımı yapılacak. Farklı 3 kadro için çeşitli eğitim seviyelerinden mezun olan 4 kamu personeli alınacak. Alımlar 2 farklı bölgede geçerli olacak ve ilen İŞKUR üzerinde 13 Mart’ta yayımlanacak.

Personel Alımı Yapılacak Pozisyonlar:

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş (BOTAŞ) kapsamında, uzman yardımcısı ve mühendis kadrolarına alımlar yapılacak. Ankara’da Tedarik ve Sözleşmeler Daire Başkanlığı’na Lisans mezunu İİBF mezunu olan 2 uzman yardımcısı, Ankara Doğal Gaz Alım ve İhracat Daire Başkanlığı’na İktisat ve İşletme mezunu 1 uzman yardımcısı alımı yapılacak. Bu pozisyonlarda çalışmak isteyen kişilerin KPSS p3 puan türünden gereken puanı almış olmaları gerekir. Ayrıca, BOTAŞ, Tekirdağ’da LNG İşletme Müdürlüğüne 1 lisans, Endüstri Mühendisliği/ Çevre Mühendisliği/ İş Sağlığı ve Güvenliği mezunu olan 1 mühendis alımı yapacak. Mühendis pozisyonları için ise adayların KPSS p1 türünden gereken puanı almış olmaları gerekiyor.

Alımlarda Aranan Şartlar:

Alımlara başvuru yapmak isteyen adayların bazı şartları taşıması gerekiyor. Bu şartlarda, Lisans mezunu olmak, İİBF, İktisat ve İşletme, Endüstri Mühendisliği, Çevre Mühendisliği ve iş Sağlığı ve Güvenliği bölümlerinden mezun olmak gerektiği yer alıyor. Ayrıca ÖSYM tarafından yapılan KPSS sınavından KPSS p3 veya KPSS p1 puan türünden puan almış olmak ve son 5 sene içerisinde gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavından minimum C seviyesinde puan almış olmak gerekiyor. Başvuru tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak adaylarda aranan diğer şartlardır. Bunun yanı sıra adayların görevini yapmaya engel olabilecek herhangi bir sağlık sorununun olmaması gerekmektedir.

Bu duyuru Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapıldı ve alımlara dair ilan 13 Mart 2019 ‘da İŞKUR üzerinde yayımlanacak ve adaylar başvuru yapabilecek. Başvuruların son günü olarak ise 19 Mart 2019 tarihi belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 16:04

YORUM EKLE