Bu Defa Sağanakla Birlikte Soğuklar Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yeni uyarılar ile birlikte önümüzdeki günlerde Türkiye genelinde sağanak yağışla birlikte şiddetli soğukların bastırılacağı netlik kazandı.

Bu Defa Sağanakla Birlikte Soğuklar Geliyor

Sonbahar aylarının başlangıcından bu yana yağışlar beklenen seyrin üzerinde ilerlemişti. Şimdilerdeyse yağışlarla birlikte soğuk hava dalgasının da ülke genelinde etkili olacağı bilgisi paylaşılıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği veri analizlerine göre Akdeniz bölgesi ve Güneydoğu Anadolu başta olmak üzere yarından itibaren sağanak yağışlar yoğunluğunu arttıracak ve ülke genelinde sağanak yağışla birlikte sıcaklık düşüşleri olacak. Meteoroloji yetkilileri sağanak yağışlarla birlikte sel ve taşkın risklerinin olabileceğinin altını çizerek uyarılar vemreye devam ediyor.

Akdeniz İçin Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verdiği açıklamalara göre yarından itibaren Türkiye genelinde sağanak yağışlar etkili olacak. Özellikle Akdeniz kıyılarında bölgeden bölgeye şiddet olarak değişkenlik gösteren gök gürültülü sağanak yağış görülecek ve Karadeniz'in iki uç bölgesinde karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. 

Bugün İstanbul'da hava sıcaklıklarının 7-8 derece baremine kadar inmesiyle birlikte, kış aylarının ilk sinyali de alınmış oldu. Bu yıl için yapılan erken değerlendirmelere göre kış ayları mevsim ortalamasının altında seyredebilir. Öte yandan Doğu Anadolu ve Batı Karadeniz bölgesinde ise erken dönemde kar yağışının olabileceği ön görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 18:58

YORUM EKLE

Popüler Haberler