Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden Büyük 19 Mayıs Afiş Hatası!

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden büyük 19 Mayıs afiş hatası sosyal medyada yankı uyandırdı. İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı, Instagram üzerinden afiş hatasına tepki gösterdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden Büyük 19 Mayıs Afiş Hatası!

Bursa’da kentin birçok bölgesine asılan 19 Mayıs afişleri büyük bir tepkiye sebep oldu. Afişlerde ‘’19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun’’ yazılıp, ‘’Atatürk’ü Anma’’ ibaresinin kullanılmaması üzerine İYİ Parti Osmangazi İlçe Başkanlığı sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Tepkilerden kısa süre sonra ise Bursa Büyükşehir Belediyesi Halklar İlişkiler Dairesi Başkanlığı bir açıklamada bulunarak yapılan bu yanlışlığın en kısa süre içerisinde düzeltileceğini kamuoyuna duyurdu.

Taslak Haliyle Paylaşıldı

Belediye, ‘’19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’’ için Bursa’da birçok bölgede billboardlarda grafik biriminin hazırladığı tasarımların yer aldığını söyledi. Ancak bir bilboardda henüz taslak aşamasındaki grafiğin asıldığını söyleyerek eleştirilerin ortaya çıktığı belirtildi. Belediyenin sosyal medya hesabından ‘’Hatalı paylaşımın sosyal medyada bu nâkıs haliyle yer alması hoş değildir.’’ ifadeleri kullanıldı.

iyi partiAK PARTİ

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 19:18

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nezihe Dumlu Basut
Nezihe Dumlu Basut - 6 gün Önce

Kim inanır buna yaaaa !!!!