ByLock Baskınlarında 33 Gözaltı

Güvenlik güçlerinin İzmir merkezli 15 ilde düzenlediği eş zamanlı ByLock operasyonu sonucunda 50 şüpheliden 33’ü yakayı ele verdi. Firari zanlılar için çalışmalar sürüyor.

ByLock Baskınlarında 33 Gözaltı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik soruşturma devam ediyor. Başsavcılığın talimatı doğrultusunda İzmir başta olmak üzere 15 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yayınlanan KHK ile kapatılan eğitim kurumlarına bağlı olarak hizmet veren bir okula baskın yapıldı. 50 şüphelinin yakalanması için düzenlenen operasyon sonucunda 33 şüpheli yakayı ele verdi.

Şüphelilerin ByLock Kullandığı Kesinleşti

Hakkında yakalama emri çıkarılan zanlıların FETÖ’nün gizli haberleşme programı ByLock’u kullandığı tespit edildi. Aynı zamanda şüphelilerden bazılarının örgüt adına faaliyetlerde bulundukları ve üye-yönetici pozisyonlarında oldukları ortaya çıkarıldı.

Yapılan operasyonlarda örgüte ait olduğu iddia edilen pek çok belgeye de el konulduğu iddia ediliyor. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de halen aranan 17 şüphelinin yakalanması için çalışmalarını sürdürmekte.

Aynı günde FETÖ’nün Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapılanması için de gözaltı operasyonu düzenlendi. Örgüt adına faaliyet gösteren bir pilotun Kayseri’de yapılan bir baskında yakalandığı duyuruldu. Örgüt üyesinin sahte kimlikle yakayı ele verdiği öğrenildi. Gözaltına alınan emniyetteki ifadesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 13:02

YORUM EKLE