Çamlıca Camii Ne Zaman Açılacak? Bakan Kurum Tarihi Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbullu vatandaşlara açılışının ertelenmesine karar verilen Çamlıca Camii'nin ne zaman açılacağının tarihi hakkında müjdeyi verdi.

Çamlıca Camii Ne Zaman Açılacak? Bakan Kurum Tarihi Açıkladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, halen yapım aşamasında olan Çamlıca Camisini ziyaret etti. Aylardır beklenen projeyle ilgili kamuoyuna bilgilendirmede bulunan Kurum, camii inşası için çalışmaların hızla devam ettiğini aktardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da zaman zaman gündeme getirdiği Çamlıca Camii ile ilgili akılda kalan soru işaretleri giderildi.

Çamlıca Camii Bütün İstanbul’a 7-24 Hizmet Verecektir

Kurum, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Çamlıca Camii’nin İstanbul’un sembollerinden bir tanesi olacağını söyledi. Türkiye’de bu dönemin anlamlı bir simgesi olacağından söz eden Kurum, camiinin bütün vatandaşlara 7-24 hizmet vereceğini vurguladı. İnşası ve tasarımı dolayısıyla bir mühür olacağını belirten Kurum, bu kültürel mirasın bütün nesillere başarıyla aktarılmasının planlandığını belirtti.

Cami açılışının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımlarıyla gerçekleşeceğini anlatan Kurum, açılışla ilgili net bir tarih vermedi. Yakın bir süreçte açılışın resmen yapılacağının altını çizen Bakan, İstanbulluların beklediği bu hizmetle ilgili sevindirici haberi verdi.

2018 yılı Kadir gecesinde açılışı yapılması beklenen Çamlıca Camii, yeterli hazırlık yapılmaması sebebiyle ertelenmişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 14:26

YORUM EKLE