Cemre Ne Zaman Düşecek? 2019 İlk Cemre Ne Zaman ve Nereye Düşecek? 2019 Cemre Düşme Tarihleri

Sıcak yaz günlerine hasret kalan milyonlarca kişi 2019 yılında cemrenin ne zaman düşeceğini araştırmaya başladı. İşte cemre ne zaman düşer, cemrenin anlamı ve neyi işaret eder sorularının yanıtı ve daha fazlası...

Cemre Ne Zaman Düşecek? 2019 İlk Cemre Ne Zaman ve Nereye Düşecek? 2019 Cemre Düşme Tarihleri

Havaların ısınacağının ilk göstergesi olarak bilinen cemre ateş anlamına gelmektedir. Birer haftalık aralarla önce havaya, sonra suya ve son olarak toprağa düşen cemre, sıcak ayların gelişini işaret etmektedir. Bu yıl kış aylarında yurdun bütün bölgelerinde uzun zamandır görülmeyen bir soğuk meydana geldi. Yoğun kar yağışları sebebiyle pek çok bölgede eğitimlere ara verildi, kış günlerinde insanlar evlerinden çıkarken zorlandı.

Cemre Ne Anlama Gelir?

Mitolojik bir anlama da sahip cemre, Müslümanlığa göre toprağa düşen nur anlamına gelmektedir. Cemrenin düştüğü günlerde pek çok kişi toprağın altında parlayan cisimler gördüğünü iddia etmektedir. Bir rivayetten öteye gitmese de cemrenin sıcak havaların yaklaştığını gösterdiği öne sürülüyor. Mesleğini iklime bağlı olarak icra eden tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişiler için bu süreç büyük bir öneme sahiptir.

Cemre Ne Zaman Düşecek?

2019 yılında cemre 19-20 Şubat günlerinde havaya, 26-27 Şubat tarihlerinde suya, 5-6 Mart tarihlerinde de toprağa düşecek.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 19:18

YORUM EKLE

Popüler Haberler