CHP'den Engelli Öğretmen Atamaları Açıklaması

CHP’den engelli öğretmen atamaları ile ilgili açıklama geldi. CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, atama bekleyen engelli öğretmenlerle düzenlediği basın toplantısında, atam konusunda engelli öğretmen adaylarının yanında olduklarını belirtti.

CHP'den Engelli Öğretmen Atamaları Açıklaması

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Burcu Köksal, kendisini ziyarete gelen engelli öğretmen adayları ile birlikte Meclis’te bir basın toplantısı düzenledi. Burcu Köksal, Cumhuriyet Halk Partisi olarak engelli öğretmen atamaları konusunda, öğretmen adaylarının yanında olduklarının altını çizdi ve yaklaşık 950 engelli öğretmenin uzun bir zamandır atama beklediğini hatırlattı.

Devlet için engelli öğretmenlerin bir yük olmadığını söyleyen Köksal, Meclis’teki diğer partileri de bu konuda duyarlılık göstermeye ve mücadele etmeye davet etti.

Engelli Öğretmen adaylarından Sena Demir, kendisinin doğuştan engelli olduğunu belirtti ve engelli bir öğretmen olarak hayata tutunabileceğini kanıtlamak istediğini ifade etti ve engelsiz bir atama istediklerini ifade etti.

Diğer engelli öğretmen adayı Osman Kalkan ise pek çok sınavı geçtiğini söyledi ve engellilere atama konusunda duyarlılık gösterilmesi gerektiğini vurguladı.  

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 22:32

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail ses
ismail ses - 3 gün Önce

bunların atanıp topluma kazandırılması kimi rahatsız eder ki? atayın nolacak, buradan duyarlılığa davet ediyorum yetkilileri !

Popüler Haberler