Çocukların Mutlaka İzlemesi Gereken 8 En İyi Animasyon Film Önerisi

Çocukların en çok sevdiği filmler animasyon filmleridir. Ancak çocuklarımıza animasyon filmlerini izletirken biraz seçici olmakta fayda var. İşte çocukların mutlaka izlemesi gereken 8 en iyi animasyon film önerisi!

Çocukların Mutlaka İzlemesi Gereken 8 En İyi Animasyon Film Önerisi

Çocukların animasyon ve çizgi filmlere olan ilgisi aşikar. Çocuklar tarafından merakla izlenen bu filmler yetişkinler tarafından da izlenmektedir. Ancak çocuğum kaliteli filmler izlesin diyorsanız aşağıdaki en iyi animasyon film listesi tam size göre. İşte en iyi animasyon filmleri…

1. Ratatuy – Ratatouille (2007)

Ratatouiillle Pixar tarafından çekilen ve Walt Disney Pictures tarafından dağıtımı yapılan bir animasyon filmdir. Filmin süresi 1 saat 51 dakikadır.

IMDB puanı: 8/10

2. Monsters, Inc. / Sevimli Canavarlar (2001)

2001 yılında çekilen bu film, Türkiye’de 19 Nisan 2002 tarihinde beyazperdeye yansıtılmıştır. En iyi animasyon filmlerinden olan bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

3. Finding Nemo / Kayıp Balık Nemo (2003)

2003 yılında sinemalara giren bu efsane film macera ve komedi filmi olarak 70 milyon dolar haşlat yaptı.

IMDB puanı: 8.4/10

4. The Adventures of Tintin / Tenten’in Maceraları (2011)

Steven Spielberg’in en başarılı yapımlarından olan Tenten, 100 yıllık büyük bir sırrın peşine düşer ve macera başlar.

5. Minions / Minyonlar (2015)

Pierre Cıffşn ve Kyle Balda imzalı bu animasyon filmi en iyi yapımlar arasında kendisine yer buldu. Çocuğunuz ile eğlenceli dakikalar geçirmek için Minyonlar filmini izleyebilirsiniz.

6. Big Hero 6 /6 Süper Kahraman (2014)

2014’te “En İyi Animasyon Film” dalında Oscar ödülü alan 6 süper kahraman filmi, çocuklarınız için oldukça uygun bir filmdir.

7. Madagaskar (2005)

Madagaskar, 2005 yılında DreamWorks tarafından çekilen bir animasyon filmdir. Filmin yönetmenliğini Tom McGrath ve Eric Danell yapmıştır.

8. Cars / Arabalar serisi

Pixar yapımı olan Arabalar filmi özellikle erkek çocukların çok sevebileceği bir filmdir. Yalnızca çocuklar değil, yetişkinler dahi bu filme hayran kalabilir. 3 serisi çekilen Arabalar filmini kesinlikle çocuğunuza izletin.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 21:55

YORUM EKLE

Popüler Haberler