Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Askerlik Sistemi İçin Tarih Müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milletvekilleri ile birlikte bir iftar yemeği yedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Askerlik Sistemi Hakkında Konuştu. İşte Erdoğan’ın o açıklamaları…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Askerlik Sistemi İçin Tarih Müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Askerlik Sistemi Hakkında Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen akşam milletvekilleri ile birlikte iftar yaptı. İftar yemeği sonrasında gece yarısına kadar toplantı yapan Recep Tayyip Erdoğan, yeni askerlik düzenlemesinin önümüzdeki hafta içinde Meclis’e geleceğini ve seçimden önce yasa haline getirileceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı, Emeklilikte Yaşa Takılanlar hakkında soru soran milletvekillerine de bazı yanıtlar verdi. Erdoğan vermiş olduğu yanıtta, muhalefetin bu meseleyi sık sık gündeme getirmesine karşılık olarak kendi gündemlerinde olmadığını, olması halinde sistemin çökeceğini, kendilerinin seçim kazanmak adına popülist bir politika izlemeyeceklerini kaydetti.

Türkiye’nin Dünya’nın süper gücü olmadığını, kendi milletine de bu tarz sözler veremeyeceğini, fakat ilerleyen dönemlerde uygun şartların sağlanması halinde, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun da dengesinin bozulmayacağı şekilde bir düzenleme yapılabileceğini ifade etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu çalışmanın şuan 1.300.000 EYT’li için senelik 10 milyar ile 60 milyar arası bir bütçeye mal olacağını belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bunun mümkün olmadığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 16:59

YORUM EKLE

Popüler Haberler