Dengir Mir Mehmet Fırat tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Bir dönem AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve HDP’den milletvekilliği yapan Dengir Mir Mehmet Fırat yaşamını yitirdi. Dengir Mir Mehmet Fırat tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Dengir Mir Mehmet Fırat tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve eski HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat tedavi altında olduğu hastanede hayata gözlerini yumdu.

HDP’den yapılan açıklamada, Ankara Bayındır Hastanesinde tedavi gören Dengir Mir Mehmet Fırat’ın hayatını kaybettiği ve cenaze namazının 12 Temmuz Cuma günü ikindi namazında kılınacağı belirtildi. HDP’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Önceki dönem Mersin milletvekilimizden Dengir Mir Mehmet Fırat, bu sabaha karşı Ankara Bayındır Hastahanesinde yaşamını yitirmiştir. Ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz. Not: Cenazesi 12 Temmuz Cuma günü ikindi namazına müteakip Ankarada kaldırılacaktır.”

HDP'den açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan Dün Ziyarette Bulunmuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin Merkez karar ve Yönetim Kurulu toplantısının ardından Bayındır Hastanesi’nde tedavi gören Mehmet Fırat’ı ziyaret etmişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 12:08

YORUM EKLE