Denizli'nin Çal İlçesinde Tarihi Ahşap Okulda Yangın Çıktı

Denizli'nin Çal İlçesinde Gazi Paşa tarihi okulunda yangın çıktı. Ahşap bina çıkan yangın sonucunda kısa süre içerisinde tuzla buz oldu. Belediyeye bağlı itfaiye ekipleri yangını söndürebilmek için seferber oldu.

Denizli'nin Çal İlçesinde Tarihi Ahşap Okulda Yangın Çıktı

Denizli Çal ilçesinde İsmailler Mahallesi, Denizli Caddesi istikametinde bulunan Gazi Paşa İlkokulu’nda akşamüstü yangın çıktı. Bölge halkının ihbarı üzerine, Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri yangına müdahale etti. Ahşap yapı kısa süre içerisinde adeta tuzla buz oldu. Çevre adeta alev topuna döndü ve itfaiye ekipleri yangını söndürmek için mesai harcamaya devam ediyor.

Halk Eğitim Merkezi Olarak Kullanılmaktaydı

1924 yılında temeli atılan ve 1928 yılında eğitim vermeye başlayan Gazi Paşa İlkokulu’nda üç idare odası bulunmaktadır. Bina 1999 yılında farklı bir yere taşınmış ve aynı bina Öğretmenevi ve Halk Eğitim Merkezi olarak kullanılmaktaydı. Tarihi bir dokuya sahip binada, bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Yangın sonucunda ölü veya yaralı olup olmadığına dair resmi bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 00:20

YORUM EKLE

Popüler Haberler