DHMİ'ye Devredilen Atatürk Havalimanı'nda Bakım ve Onarım Çalışması Başlatıldı!

Türkiye’nin en büyük havalimanı olan İstanbul Atatürk Havalimanı, yeni havalimanın açılması ile ticari uçuşlara kapanmıştı. Dün itibariyle ise TAV şirketi Atatürk Havalimanı üzerindeki tüm haklarını DHMİ’ye devretti.

DHMİ'ye Devredilen Atatürk Havalimanı'nda Bakım ve Onarım Çalışması Başlatıldı!

İstanbul Yeni Havalimanı’nın işletmeye alınması ile birlikte 2000 yılından bu yana İstanbul Atatürk Havalimanı’nı işleten TAV grubu, havalimanının ticari uçuşlara kapanması nedeniyle Atatürk Havalimanı üzerindeki bütün haklarını DHMİ’ye (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) devretti. 

İstanbul’un artan yolcu sayısına bağlı olarak artan uçuş trafiğini sorunsuz bir şekilde halledebilmek amacıyla açılan dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alan İstanbul Havalimanı’nın 6 Nisan 2019 tarihinde sivil uçuşlara açılması ile birlikte, İstanbul Atatürk Havalimanı sivil/ticari uçuşlara kapanmıştı. İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan havalimanı ilk olarak Şubat 1933 tarihinde gerçekleştirilen Ankara uçuşu ile sivil uçuşlara açılmıştı. Yeni havalimanının hizmete alınması ile birlikte uçuşlara kapatılmış olup, 31 Mayıs 2019 tarihi itibari ile de TAV şirketi ile DHMİ arasında devir teslim işlemleri sona erdi. Atatürk Havalimanı’nda bakım onarım çalışmaları ise gün itibariyle başladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 20:46

YORUM EKLE