Diyarbakır ve Bingöl de Toplam 19 Terörist Öldürüldü

Teröre karşı mücadelede üst düzey bir noktaya gelinmiş ve özellikle de yoğun şekilde operasyon düzenlenen Lice ve Genç’te gerçekleşen terör operasyonları sonucunda toplam 19 terörist öldürüldü;

Diyarbakır ve Bingöl de Toplam 19 Terörist Öldürüldü
Silahlı terör örgütü PKK’ya karşı her türlü hava şartında operasyon sürdürülmekte. Aynı zamanda her zaman bir hainlik içerisinde olan teröristler, güvenlik güçlerimizce etkisiz hale getirilmekteler. Özellikle de son zamanlarda gerçekleşen bu terör operasyonlarında ülkemiz çok büyük bir başarı elde etmeye devam ediyor. Kahraman askerlerimiz soğuk kış şartlarının yoğun şekilde yaşandığı bölgelerde de teröristlere göz açtırmıyor.

Vatandaşlarımızın can güvenliğini tehdit altına almak isteyen her unsur ortadan kaldırılmaya devam ediyor. Bu anlamda da kararlı bir mücadele sürdürmekte olan silahlı kuvvetlerimiz, bu duruma büyük bir titizlikle kilitlenmiş durumda. Özellikle 2016 yılında meydana gelen terör saldırılarından doğrudan etkilenen ülkemiz, bu durumda doğrudan çok daha geniş çaplı önlem alma yolunda gitti.

Geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’ın Lice kırsalında pek çok mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Bu bölgelerde teröristlerin eylemler yapmakta olduğu gözlemlenmiş ve silahlı kuvvetlerimiz duruma el koymuştur. Vatandaşlarımızın canlarına kast eden, bölgedeki eczaneleri ve marketleri bombalayan bu hainlere geniş çaplı operasyon süreci başlatılmış durumda. Vatandaşlarımızın da bu operasyonlarda herhangi bir şekilde zarar görmemesi ve terör tehdidi altına kalmaması adına ikinci bir emre kadar bölgede sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Lice ve Bingöl Genç İlçeleri Arasında Büyük Başarılar Elde Edildi

Diyarbakır’da Lice ve Bingöl’de Genç ilçeleri arasında kalan bölgelerde terör örgütü unsurlarının ortadan kaldırılabilmesi için 5 Mart tarihinden beri yoğun bir şekilde bölge ateş altına alınmış durumda. Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kast eden bu hainlerden 5 Mart tarihine kadar 19’u öldürülerek etkisiz hale getirilmiş durumda. Bu süreçte büyük başarılar elde etmiş olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman askerleri, ne yazık ki 1 kayıp verdi.

1 Uzman Çavuş Şehit Düştü

Hain teröristlerin karşısında kahramanca mücadele vermekte olan 1 uzman çavuşumuz ne yazık ki hainlerin kör kurşununa şehit düştü. Ağır yaralı bir şekilde hastaneye kaldırılan uzman çavuş bütün müdahalelere rağmen, kurtarılamadı. 
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2017, 16:06

YORUM EKLE