Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları Ne Kadar? Doğu Ekspresi Biletlerine Zam Yapılacak mı? Biletler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Doğu ekspresine yalnızca yataklı olmak suretiyle yeni bir vagon ekleme konusunda çalışma yürütüyor. Konu gündeme geldikten sonra Doğu Ekspresi'ne zam gelebilir iddiası konuşulmaya başlandı. Seyahat etmeyi seven vatandaşlar bilet fiyatları ne kadar sorusunun yanıtını aramaya başladı.

Doğu Ekspresi Bilet Fiyatları Ne Kadar? Doğu Ekspresi Biletlerine Zam Yapılacak mı? Biletler

TCDD, nostaljik tren Doğu Ekspresi, Ankara-Kırıkkale-Kayseri-Sivas-Erzincan-Erzurum-Kars istikametinde seferler yapmaktadır. Nostaljik tren yaklaşık olarak bin 30 kilometrelik yolu 24.5 saatte gitmektedir. Yolcuların hemen hemen tamamı ise ulaşım için değil eğlenceli bir seyahat ortamı geçirmektedir.

Doğu Ekspresi esnasında yolcular doğa manzaralarını seyretme fırsatı buluyor ve trenin içerisinde 4 kişilik vagonlar, yataklı vagonlar, buzdolabı ve masaların da yer aldığı 2 yataklı vagonlar yer almaktadır.

TCDD her gün Doğu Ekspresi seferlerini sürdürmekte ancak buna karşın talebin tam anlamıyla karşılanamadığı aktarılıyor. Doğu Ekspresinde bilet bulunabilmesi için vatandaşlar rekabet içerisine giriyor ve ancak haftalar sonrasına bilet bulunabilmektedir.

 İkinci Vagon Gündeme Geldi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, TCDD seferlerine bir tren daha eklenmesi için çalışma başlattı. Gündeme gelen ikinci trenin yalnızca yataklı vagonlardan oluşacağı ve her gün bir sefere çıkacak. Fiyatın ise Doğu Ekspresi’ne göre daha pahalı olacağı ve böylelikle vatandaşların talebinin daha iyi şekilde karşılanacağı aktarılıyor.

Doğu Ekspresine Zam Yapılacak mı?

Bakanlığın çalışma yürüttüğü bu konu ile ilgili Doğu Ekspresine zam yapılması ile ilgili konu da gündeme geldi. Kamuda gelirin artırılabilmesi için bilet fiyatlarının artması şuan için kuvvetle muhtemel gibi görünüyor. Ancak bakanlığın yıl sonuna kadar zam yapmayacağı belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 12:03

YORUM EKLE

Popüler Haberler