Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır? Bilet Fiyatları Ne Kadar? Seferler Başlıyor!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Turizm Bakanlığı’nın ortak girişim yapması sonucu ortaya konan Turistik Doğu Ekspresi biletlerinin satışına başlandığı ilan edildi. Peki Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır? İşte bilet alma işlemleri hakkında ayrıntılı bilgiler…

Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır? Bilet Fiyatları Ne Kadar? Seferler Başlıyor!

Doğu Ekspresi Bileti Nasıl Alınır?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan elde edilen bilgiler kapsamında, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda Turistik Doğu Ekspresi’nin ilk seferinin 29 Mayıs tarihinde yapılması ve bu seferin biletlerinin satışa çıkarılması kararlaştırıldı. Böylece biletlerin satışı bugün itibari ile başlamış oldu.

İlk seferini 29 Mayıs günü saat 20.00’da, Ankara’dan başlayarak Kars’a devam edecek olan trende tek kişilik biletler 400 TL seviyesinden, çift kişilik biletler ise 500 TL seviyesinden satışa çıkarıldı.

Trenin vagonlarının tamamı yataklı olmakla birlikte 120 adet yolcu alabilmektedir. Turistik Doğu Ekspresi Ankara’dan Kars’a olan yolculuğunu 27 saatte tamamlayacaktır.

Ankara-Kars-Ankara hattında iki günde bir devam edecek olan Turistik Doğu Ekspresi treni, Ankara’dan 20.00 ve Kars’tan ise 23.00 sularında hareket edecek.

Bilet Almak için Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 01:25

YORUM EKLE

Popüler Haberler