E-Devlet 1000 TL yardım sorgulama nasıl yapılır?

Korona virüs sebebi ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı maddi sıkıntılar çeken vatandaşlara yardımlarına devam ediyor. Peki E-Devlet 1000 TL yardım sorgulama nasıl yapılır? İşte detaylar..

E-Devlet 1000 TL yardım sorgulama nasıl yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıfları aracılığı ile korona virüs sebebi ile maddi zorluk çeken iki milyon vatandaşa 1000’er TL yardım veriyor. Yardımların başvuru sonuçları E-devlet üzerinden öğrenilebiliyor. Peki yardımdan faydalanıp faydalanamadığını vatandaşlar nasıl öğrenebilecek? E-devlet üzerinden yardım sorgulama nasıl yapılıyor?

Öncelikle e-devlet şifresi ve TC kimlik no ile sisteme giriş yapılması gerekiyor. E-devlet şifresi olmayan vatandaşların en yakın PTT şubesinden şifre edinmesi mümkün. Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kısmına Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama yazarak yardımdan faydalanıp faydalanamadığınızı öğrenebilmektesiniz.

Normal şartlarda yardım PTT üzerinden hesabınıza yatıyor ancak şubelere gidişi azaltma tedbiri doğrultusunda yardımların bekçi ve polisler tarafından evlere giderek dağıtmasına karar verildi.

 

Son dakika haberlerini kaçırma! Merak ettiğin tüm haberlerin detayları ve sıcak gelişmeler burada! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Instagram’da Haberport’u takip etmeye başla, tüm sıcak gelişmeleri önce sen öğren! >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Türkiye’de neler oluyor? Dünya basınında neler var? Tüm haberler ve ayrıntıları Facebook Grubumuzda! Aramıza katılmayı unutma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Twitter akışında Haberport’a yer vermek için hesabımızı Takip Et, tüm gelişmelerden anında haberdar ol! >>> Haberport'u Twitter'dan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2020, 01:47

YORUM EKLE

Popüler Haberler