E Devlet bordro sorgulama - Memur Haziran 2019 Maaşları

Kamu personelinin maaşları 15 Haziran günü yatırılacak ve milyonlarca memur e-devlet bordro sorgulama ve 2019 Haziran ayı memur maaşları konusunda araştırma yapıyor. İşte e-devlet üzerinden bordro sorgulama ekranı.

E Devlet bordro sorgulama - Memur Haziran 2019 Maaşları

E-devlet Kapısı, milyonlarca kamu personelinin 2019 yılı Haziran ayı maaş bordrosunu yayınlamaya başladı. Kamu personeli olan herkes ayın 15’inde maaşlarını almakta ve e-devlet sisteminden de ayın 15’inde maaş bordroları yayınlanmaktadır. E-devlet’e girilen bilgilere göre memurlar da ne kadar maaş alacaklarını öğrenebilmektedir. Bu kapsamda milyonlarca kamu personeli, e-bordro sorgulama ekranına erişme detaylarını araştırmaya başladı.

E-Bordro Sorgulama Detayları

Ayın 15’inde yatırılacak olan maaş tutarının ne kadar olduğu ve memurların ne kadar maaş alacakları ile ilgili detaylar https://www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama adresinden öğrenilebilmektedir. E-devlet bilgileriyle giriş yapan kamu personeli maaş bordrosunu görüntüleyebilecek.

Temmuz Zammı Ne Kadar Olacak?

TÜİK, 2019 yılının ilk 5 aylık enflasyon verilerini duyurdu. TÜİK’in açıkladığı verilere göre ilk 5 ayda enflasyon yüzde 4.89 bandında. Temmuz zammının da açıklanmasıyla birlikte enflasyon rakamının yüzde 4’ten fazlası memur maaşlarına zam olarak yansıtılacak.  

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 22:25

YORUM EKLE