E Devlet İcra Dosyası Sorgulama İşlemi

E-devlet’in hayatımıza girmesi ile birlikte devlet kurumları üzerinden halledilen birçok işlemi buradan hızlı ve güvenli bir şekilde 7 gün 24 saat halledebiliyoruz. E-devlet üzerinden gerçekleştirilen işlemlere bir yenisi eklendi. Adalet Bakanlığı altyapısı ile e-devlet üzerinden İcra Dosyası Sorgulama İşlemi hakkında detaylar.

E Devlet İcra Dosyası Sorgulama İşlemi

İntenet ağının geniş kitlelere ulaşması ile birlikte birçok işlem intenet üzerinden hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde halledilebiliyor. İntenet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte birçok devlet kurumu da hizmetlerini e-devlet adı verilen elektronik ortama taşıdı. Bu sayede vatandaşlar PTT şubelerinden alacakları şifre ile Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaraları ile giriş yaparak birçok işlemi sıra beklemeden 7 gün 24 saat hızlı ve güvenli bir şekilde halledebiliyor. 

E-devlet portalı üzerinden halledilebilen işlemlere bir yenisi eklendi. Bu işlem icra dosyası sorgulama işlemi. Akıllı cihazlarınız üzerindeki e-devlet uygulaması aracılığıyla ya da web sitesi olan www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak, e-hizmetlerden Adalet Bakanlığı sayfasına gelip, ardından icra dosyası sorgulama seçeneğini seçebilirsiniz. Aynı zamanda site içerisindeki arama kutusuna ‘İca Dosyası Sorgulama’ yazarak da hizmete erişebilirsiniz. 

Sorgulama işlemini başlattıktan sonra uygulama sistemi tarayıp adınıza açılmış icra davalarını listeleyecektir. Eğer adınıza açılmış bir ivra davası yok ise ‘Adınıza açılmış ya da müdahil olduğunuz bir dava kaydı bulunamamıştır’ mesajı çıkacaktır.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2019, 03:37

YORUM EKLE