E-Devlet ile İnternetten Su Aboneliği Başvurusu Yapma İşlemleri

Su aboneliklerini online yollarla yapmak artık mümkün. Su aboneliği yapmak isteyen vatandaşlar E-devlet yoluyla bu işlemlerini gerçekleştirebilecek.

E-Devlet ile İnternetten Su Aboneliği Başvurusu Yapma İşlemleri

E-devlet Üzerinden Abonelik Başvurusu Yapma

Ticaret Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje sayesinde elektrik, su ve doğalgaz abonelikleri E-devlet üzerinden alınabilecek. E-devlet sistemi sayesinde vatandaşların şubelerde saatlerce beklemesine gerek kalmayacak ve intenet üzerinden bu işlemler yapılabilecek.

Ayrıca bu proje sayesinde hem vatandaşların hem de çalışanların iş yükü azalmış olacak. Aboneliklerin intenet üzerinden yapılabileceği gibi iptal işlemleri de E-devlet sistemi üzerinden yapılabilecek. Bu proje ile hem vatandaşların zamandan tasarruf etmesi hem de çalışanların iş yükünün azaltılması hedefleniyor.

E-devlet Üzerinden Su Aboneliği Başvuru

Türkiye genelinde uygulamaya koyulan bu proje kapsamında su aboneliği de E-devlet yoluyla yapılabilecek. E-devlet yoluyla su aboneliği alabilmek için ilk olarak sisteme giriş yapılmalı ve arama yerine su ve kanalizasyon yazarak ikamet edilen ilin sayfasına girilmeli. Ardından açılan ekrandan yeni abonelik seçeneği seçildikten sonra adres bilgileri girilmelidir.

İstenilen bilgiler girildikten sonra devam et seçeneği seçilmeli ve karışımıza çıkan sayfadaki başvuru formunu eksiksiz doldurarak tekrar devam et butonuna tıklamamız gerekiyor. Başvuru onayının da verilmesinin ardından başvuru sahibinin işlemleri incelenir ve kısa süre kabul edilip edilmediğine dair geri dönüş yapılır.

E-devlet’ten Başvurmak İstemeyenler

Su aboneliği veya diğer abonelik işlemlerini online yollardan yapmak istemeyen vatandaşlar, eski sistemdeki gibi şubelere giderek başvuru yapabilirler. Fakat intenet üzerinden başvuru yapmak hem zaman açısından tasarruf sağlar hem de çalışanların iş yükünü azaltır.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden Açıklama

Dijital Dönüşüm Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre, elektrik, doğalgaz, su ve Telekom abonelikleri E-devlet yoluyla yapılabilecek.

Açılamada dijital işlemlerin her alana yayılacağı ve hayatın daha da kolaylaştırılmasının amaçlandığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 08:35

YORUM EKLE

Popüler Haberler