E-devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır, başvuru nasıl yapılır?

Koronavirüs önlemleri kapsamında şehirler arası seyahat etmek isteyen kişilerin izin belgesi alması gerekecek. E-devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır, başvuru nasıl yapılır, seyahat izin belgesi e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapılarak alınabilecek.

E-devlet seyahat izin belgesi nasıl alınır, başvuru nasıl yapılır?

Türkiye’de Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında iller arası seyahatlere yasak getirildi. Bu süreçte iller arası seyahat etmek isteyen kişilerin izin belgesi almış olması gerekecek. İller arası seyahat izin belgesi başvuruları e-Devlet üzerinden alınacak. E-Devlet sayesinde izin belgesi almak için kaymakamlıklara gitmeye gerek kalmayacak.

e-Devlet Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır?

e-Devlet sistemine giriş yapan kişilerin ilk olarak arama bölümüne “Seyahat İzin Belgesi” yazması gerekmektedir. Başvuru yapan kişilerin talepleri seyahat izin kurullarına gönderilecek ve kurul bu başvuruyu değerlendirmeye alacak.

Başvuru yapan kişilere kararın ardından onay veya red cevabı SMS üzerinden gönderilecek. Başvurusu kabul edilen kişiler otogar ve havalimanlarındaki Başvuru Masalarında vatandaşlık numarasını onaylattıktan sonra seyahat edebilecek.

 

Bir dünya haber burada! Son dakika haberleri anında telefonunda. Mobil uygulamamız burada! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Hiçbir haberden geri kalmamak istiyorsan, sen de katıl aramıza! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Hiçbir gelişmeyi kaçırmak istemiyorsan, şimdi sen de hemen Twitter hesabımızı Takip Etmeye başla. >>> Haberport'u Twitter'dan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020, 16:34

YORUM EKLE

Popüler Haberler