E-Devlet SGK Maluliyet ve Hastaneye Sevk Talep Başvurusu Nasıl Yapılır?

SGK, Maluliyet ve Hastaneye Sevk Başvurularını bir süredir e-devlet sistemi aracılığıyla kabul etmektedir. SGK maluliyet ve hastaneye sevk başvurusunda bulunacak olan vatandaşlar çok kısa bir süre içerisinde hiç zorluk çekmeden e-devlet sistemini kullanarak işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Vatandaş ile Devlet arasında bir köprü olan e-devlet sistemi maluliyet ve hastaneye sevk başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlara da hizmet vermektedir…

E-Devlet SGK Maluliyet ve Hastaneye Sevk Talep Başvurusu Nasıl Yapılır?

SGK Maluliyet ve Hastaneye Sevk Talep Başvuruları

Bilindiği gibi e-devlet sistemi vatandaşların devlet kurumlarındaki işlemlerini gerçekleştirebilmek için kullanılan bir sistemdir. Aslında e-devlet sistemi vatandaş ile devlet arasında bir köprü görevi görmektedir. E-devletine her vatandaşımız giriş yapabilmektedir. Fakat giriş esnasında bir e-devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. E-devlet şifreleri herhangi bir PTT şubesinden edinilebilmektedir.

E-devlet sistemi aracılığı ile SGK maluliyet ve hastaneye sevk talep başvuruları da alınmaktadır. Bu işlemin gerçekleştirilebilmesi için elbette ilk olarak e-devlet sistemine giriş yapılması gerekmektedir. E-devlet.gov.tr adresine giderek e-devlet giriş sayfasına ulaşabilirsiniz.

E-devlet sistemine giriş yaparken T.C kimlik bilgilerinizi girdikten sonra PTT şubelerinden almış olduğunuz şifrenizi kullanacaksınız. Sisteme girişinizi gerçekleştirdikten sonra arama bölümünde Maluliyet ve Hastaneye Sevk Talep Başvurusu yazmanız halinde SGK sisteminde bulunan ilgili sayfa karşınıza çıkacaktır. Bu bölümde girişinizi gerçekleştirdikten sonra daha önceden bir başvuru yapmışsanız bu başvuruyu görüntüleyebilirsiniz. Daha önceden yapmış olduğunuz bir başvurunuz yok ise üst kısımda bulunan Yeni Başvuru butonuna basarak sevk talep başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirmenizin ardından aşağıda bulunan form karşınıza çıkacaktır.

sgk maluliyet ve hastaneye sevk talep başvurusu öneği

Bu formun sonunda yer alan başvur tuşuna basarak, başvuru işleminizi tamamlayabillirsiniz…

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 11:07

YORUM EKLE

Popüler Haberler