e-Devlet şifresi nasıl alırım? PTT şubesine gitmeden e-devlet şifresi alınır mı?

PTT şubelerinin kapatılmasıyla e-Devlet şifresinin nasıl alınabileceği merak konusu oldu. e-Devlet şifresi nasıl alırım, PTT şubesine gitmeden e-devlet şifresi alınır mı, e-Devlet şifresi almak için PTT şubelerine gitmek gerekmektedir.

e-Devlet şifresi nasıl alırım? PTT şubesine gitmeden e-devlet şifresi alınır mı?

E-devlet uygulaması sayesinde kamu kurumlarına gitmeye gerek kalmadan bütün işlemler yapılabiliyor. E-devlet kullanmak için PTT şubelerinden şifre almak gerekiyor. Ancak Koronavirüs salgınından dolayı bütün PTT şubelerinin kapatılmasına karar verilmişti.

PTT Şubelerine Gitmeden e-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet şifresi almak için ilk olarak bir PTT şubesinden 2 TL vererek şifre almak gerekiyor. Alınan bu şifreyle e-Devlet sistemine giriş yapılabilmektedir. İlk olarak giriş ekranından vatandaşlık numarası ve verilen şifreyle sisteme girilmelidir. Sisteme girdikten sonra şifresini değiştirmek isteyen kişiler “Şifre ve Güvenlik Ayarlarım” bölümünden şifrelerini değiştirebilir.

E-Devlet Şifresi Ücretsiz Olarak Nasıl Alınır?

e-Devlet şifreleri ücretsiz olarak verilmemektedir. Şifre almak için herhangi bir PTT şubesinden 2 TL karşılığında şifre almak gerekmektedir.

E-devlet Şifresini Unutanlar Ne Yapmalıdır?

E-Devlet şifresini unutan kişiler PTT şubelerine gitmeden şifrelerini yenileyebilir. Şifresini unutan kişilerin sisteme giriş yaptıktan sonra “Şifre ve Güvenlik Ayarlarım” bölümünden şifrelerini değiştirebilir. Bu sekmeden de şifremi unuttum seçeneğine tıklanmalıdır. Bu aşamada vatandaşlık numarası, nüfus cüzdanı seri numarası, cüzdan ve seri numarası bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Bu bilgilerin ardından sayfanın alt bölümünde bulunan güvenlik kodunun girilmesi gerekir.

Daha sonra bu kişilerin cep telefonlarına bir kod gönderilir ve kodun girilmesiyle şifre yenilenebilir.

PTT’ye Gitmeden E-Devlet Şifresi Alınabilir Mi?

e-devlet şifresi almak için PTT şubelerine gitmek gerekmektedir. Fakat şifre olmadan da e-Devlet sistemine giriş yapılabilmektedir. Bankaların intenet bankacılığı üzerinden e-Devlet sistemine giriş yapılabilmektedir.

E-Devlet kaydı nasıl yapılır?

E-devlet sistemine kaydolmak için başvuru veya form doldurmaya gerek yoktur. PTT üzerinden alınan e-Devlet şifreleriyle sisteme giriş yapılabilmektedir. Sisteme kaydolmak için vatandaşlık numarası ve şifreyle sisteme girmek yeterlidir.

Telefon İle e-Devlet Şifresi Alınabilir Mi?

Vatandaşlar edevlet şifrelerini sadece PTT şubeleri üzerinden alabilir. Telefon üzerinden e-Devlet şifresi alınamamaktadır.

SMS İle E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-devlet şifresi fazlasıyla güvenlikli bir sistem olduğu için SMS ile şifre almak mümkün değildir. Şifrelerin PTT şubelerinden verilmesinin en büyük nedeni güvenliktir. E-devlet şifresi almak için PTT şubelerine gitmek gerekmektedir. Şifrelerini alan kişiler daha sonra sistem içerisinden şifrelerini yenileyebilir.

Türkiye ve dünya gündemini anbean takip etmek için şimdi sen de Haberport mobil uygulamasını telefonuna indir! >>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Instagram’dan bizi takip etmeye başla, tüm gelişmelerden anında haberdar olmaya başla .>>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Telefonun, haber kaynağın olsun istiyorsan sen de Facebook Grubumuza katılmayı unutma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 14:11

YORUM EKLE

Popüler Haberler