E-Devlet Yurtdışı Borçlanma Belge Sorgulama Nasıl Yapılır?

Devlet ile milleti ortak bir platformda bir araya getiren E-Devlet'e yeni hizmetler eklenmeye devam ediyor. E-Devlet yurtdışı borçlanma belge sorgulama nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

E-Devlet Yurtdışı Borçlanma Belge Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vatandaşlarımız E-Devlet sayesinde istedikleri her yerden devlet ile olan işlerini hızlı bir şekilde halledebiliyorlar. Devlet ile ilişkilerimizi kolaylaştıran E-Devlet sistemine her geçen gün yeni hizmetler ekleniyor. En son eklenen hizmet ise yurtdışı borçlanma belge sorgulama hizmeti oldu. Ayrıca bu belgeyi sorgulama hizmeti de eklendi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde çalışan sisteme E-Devlet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.

Yurtdışı borçlanma belge sorgulama işlemini yapmak için belirli aşamaları gerçekleştirmeniz gerekiyor. Öncelikle E-Devlet sistemine girerek arama kısmına Yurt Dışı Belge Sorgulama yazın. Burada karşınıza iki seçenek çıkacak. Bunlardan doğrulama ya da sorgulama olarak seçmek istediğinizi seçin. Buradan da 3201 sayılı Kanun kapsamında yurtdışı borçlanmasında kullanılmak üzere yurtdışında geçen sigortalılık süresi veya ev kadınlığı sürelerini gösteren belgelerinizi sorgulayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 10:06

YORUM EKLE

Popüler Haberler