EGM 10 Bin 700 PÖH Alımı Genel Şartları Belli Oldu! Başvurular Ne Zaman? PÖH Alımlarında Adaylarda Aranan Nitelikler

EGM, 10 bin 700 PÖH alımı yapılacağını duyurdu. Alımlarla ilgili detaylar, başvuru yapacak adaylarda bulunması gereken nitelikler ve daha fazlası içeriğimizde yer almaktadır.

EGM 10 Bin 700 PÖH Alımı Genel Şartları Belli Oldu! Başvurular Ne Zaman? PÖH Alımlarında Adaylarda Aranan Nitelikler

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün personel kadrosundaki açıklarla ilgili açıklama yapması bekleniyor. EGM tarafından hazırlanan polis alımlarına ilişkin

detaylar için binlerce kişi büyük bir merakla bekliyor. Alımlar için Devlet Personel Başkanlığı'nın EGM için belirlediği personel eksiklikleriyle hakkındaki 

bütçe planlaması da Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Bakanlığın onay vermesi halinde de Polis Akademisi Başkanlığı hangi alanlarda kaç personel alımı yapılacağını kamuoyuna duyuruyor.

Gerçeği Yansıtmayan İddialar Kamuoyu Gündeminde

Son günlerde Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 10 bin 700 Polis Özel Harekat alımı yapılacağı açıklaması PÖH olmak isteyenleri heyecanlandırmakta. Konuyla ilgili net bir bulgu olmamasına karşın, alımlarla ilgili de pek çok söylenti söz konusu. Halen belirsizliğini koruyan bu çalışmalara lise mezunları da yoğun bir ilgi duyuyor. Geçtiğimiz yıl yapılan PÖH alımlarında lise mezunları için de ayrı bir kadro açılmıştı. Ancak edinilen bilgilere göre, bu yıl PÖH alımlarında lise mezunları için kadro açılmayacağı konuşuluyor. Ortaya atılan bir diğer iddia ise, PÖH için alım yapılmayacağı ve bütün alımların meslek içerisinden yapılacağı yönünde. 

PÖH Alımlarında Aranan Nitelikler Nelerdir?

PÖH başvurularında bulunacak kişilerin 18-28 yaş aralığında olması gerkemektedir. Personel alımlarında yaşlarda yapılan düzeltmeler dikkate alınmamakla birlikte, adayların 31 Aralık günü yapıacak sınav tarihinden itibaren 28 yaşından gün almaması gerekmektedir. Yani 31 Aralık 1991 ve sonrasında doğan kişiler başvuru yapabilmektedir.

Adayların T.C. vatandaşı olması gerekmekle birlikte, en az lise veya dengi bir öğrenim kurumundan mezun olması şartı aranmaktadır. Ön lisans, lisans veya denginde öğrenim kurumlarında yurtdışı-yurt içi fark etmeksizin eğitim görenler de PÖH başvurularında bulunabiliyorlar.

Başvuru yapacak kişilerin Emniyet Sağlık Şartları Yönetmeliği'ndeki ibarelere de sahip olması gerekmekte. Alımlarla ilgili net bir tarih verilmemekle birlikte, alım yapılıp yapılmayacağı da henüz açıklanmamıştır. Detaylar gelecek...

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 15:18

YORUM EKLE

Popüler Haberler