EGM 13 Bin Polis Alımı Yapacak! Polis Alımlarında Yaş Şartı ve KPSS Şartı Değişecek Mi? Polis Alımı Başvuru Şartları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kritik bir açıklama yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamaya göre Emniyet Genel Müdürlüğü EGM 13.000 Polis Alımı Gerçekleştirecek! Polis alımları 24. ve 25. Dönem POMEM alımları kapsamında yapılacak…

EGM 13 Bin Polis Alımı Yapacak! Polis Alımlarında Yaş Şartı ve KPSS Şartı Değişecek Mi? Polis Alımı Başvuru Şartları

EGM 13.000 Polis Alımı Gerçekleştirecek!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu polis alımları ile ilgili kritik bir açıklama yaptı. Süleyman Soylu yapmış olduğu konuşmasında 24. Dönem POMEM ile 25. Dönem POMEM bünyesinde 13.000 kişilik bir polis alımı yapılacağından bahsetti. Polis alımları kapsamında KPSS ve yaş koşulu yer aldığı da ifade edildi.

Bakan Süleyman Soylu yapmış olduğu konuşmasında 15 Temmuz darbe denemesi sonrasında polislerin 12-12 çalıştıklarını, günde 12 saat çalışıp 12 saat dinlenme düzeninde işlerine devam ettiklerini belirtti. Bu çalışma stilinin insanı ciddi anlamda zorlayan ve odaklanma güdüsünü zedeleyen bir stil olduğuna dikkat çekti.

Polis teşkilatının özveri ile çalışmalarına devam edip, bu şartlar altında bile itirazda bulunmadığını söyleyen İçişleri Bakanı birincil hedeflerinin 12 saat çalışarak 24 saat dinlenme süresi tanınması olduğunu söyledi. Sonraki aşamada ise 8 saat çalışarak 24 saat dinlenme süresi için çabalayacaklarını belirtti.

Aynı zamanda Süleyman Soylu 24. Dönem ve 25. Dönem POMEM’ler kapsamında 13.000 kişilik bir polis kadrosuna istihdam sağlanacağını ifade etti ve polislerle çalışma koşullarının ve iş yükünün onlar açısından daha uygun seviyelerde uygulanacağını ifade etti.

Yaş Koşulu ve KPSS Koşulu Değişecek mi?

Adaylarda, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce organize edilen 2017 ve 2018 KPSS puanlarının minimum 50 olması istenmektedir.

Fakat bu konu ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığı tarafından halen resmi bir duyuru yapılmadı.

Adayların yaş koşulunu 18 ile 35 yaş arası olmasını talep ettikleri biliniyor. 35 yaşlarında olan adaylar iş bulmakta zorluk çekmelerinden ötürü EGM’den yaş sınırını 35’e çekmelerini talep ediyorlar.

Bu konu kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi bir duyuru yayınlamadı fakat konu hakkında bir gelişme yaşanması halinde yine Haberport.com üzerinden anında erişim sağlayabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 22:58

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yüksel
Yüksel - 1 yıl Önce

Devletin yönetim mercindeki yöneticilerimiz. Ön lisans mezunları üniversite diplomalıdır. Sadece lisanslar üniversite mezunuyuş gibi davranıp bu yapılan adaletsizliğe son vermenizi istiyoruz. Kpss şartlarını 50 puana çekmenizi sizlerden rica ediyoruz

Esra
Esra - 1 yıl Önce

Sayın yetkililer bizler ön lisans mezunları KPSS iki yılda bir sınav oluyor bu adaletmi bazı haklarımız geçiyor lisans niye her yıl KPSS sınavı oluyor bunu gözden geçirin ön lisans KPSS 60 olsun istiyoruz inşAllah

Kübra
Kübra - 1 yıl Önce

Sayın bakanima sesleniyorum Sesimiz duyun ön lisans her yerde ikinci plana koyuyorsunuz bu haksızlık değilimi zaten iki yılda bir KPSS oluyor bekleki iki yıl geçsin ki sınava gidelim büyük haksızlık lütfen ön lisans KPSS pomem alımında 60 istiyoruz bizler ön lisanslilara yardımcı olun saygılar

Erdal
Erdal - 1 yıl Önce

Polis alımında KPSS ön lisans 60 düşürülsun çok istiyoruz bizler de hak tanıyin selamlar

Selma
Selma - 1 yıl Önce

Yetkililere yardımcı olmanızı istiyoruz bizlerin ön lisans KPSS düşürülsun pomem 25 dönemde inşAllah 60 düşer selamlar

Kenan
Kenan - 1 yıl Önce

Allah rızası için KPSS puanı düşürülsun ön lisans yardımcı olmanızı istiyoruz. Bizleri iki plana koyuyorsunuz lütfen adaletli olsun istiyoruz

Zeynep
Zeynep - 1 yıl Önce

Yetkililere sesleniyorum Sesimiz duyurun pomem alımında ön lisans 70 den 60 düşürun lütfen

Mert
Mert - 1 yıl Önce

Askerlik ve intibak egitimi konusunda bence bi esneklik getirilmeliPopüler Haberler