Ehliyet Direksiyon Eğitimi Dersi Sınav Yönergesi Değişikliği Yayınlandı

Ehliyet almak isteyenler için bilinmesi gereken yeni bir yönerge hazırlandı. Yeni Direksiyon Dersleri hakkında kritik detayların yer aldığı yönerge 15 Mart tarihi itibariyle Resmi Gazete'de yayınlandı.

Ehliyet Direksiyon Eğitimi Dersi Sınav Yönergesi Değişikliği Yayınlandı
Ehliyet almak isteyenlerin tabi tutulduğu 2 aşamalı sınavdan, yazılı sonav sonrası gerçekleşen direksiyon sınavı için tüm kursiyerler direksiyon dersi almak zorundadır. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel sürücü kursları tarafından verilen bu eğitim bakanlık tarafından bir takım güncellemelerle, yenilendi.

15 Mart tarihli Resmi Gazetede  " Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Direksiyon Eğitimi Dersi Sınav Yönergesi Değişikliği Yapılmasına Dair Yönerge 15 Mart 2017 tarihli ve 3479466 sayılı Makam Onayı ile yürürlüğe girmiş olup, söz konusu Yönergeye Genel Müdürlüğümüz intenet sitesindeki mevzuat bölümünden ulaşılabilmektedir."  ilanı verilmiştir. Bu şekilde yürülüğe giren yönergenin detaylarında ise şunlar yer aldı;

Yeni Direksiyon Dersleri Nasıl Olacak?

Kurs tarafından sağlanan direksiyon derslerinin sonunda yapılan sınavda başarısız olan kursiyerler 45 gün içerisinde 3 defa daha sınava tabii olma hakkına sahip olacaklar. 45  günlük süre içinde başarısız olan kursiyerler tüm sınavlardan başarısız olmaları halinde tekrar direksiyon eğitimine alınacak ardından da yenide sınav hakkı kazanacaklar. Ön sınavlardan başarılı olanlar ise MEB tarafından gerçekleştirilen yazılı ve uygulamalı sınavlarla ehliyet hakkı kazanacaklar.
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 18:36

YORUM EKLE