Ehliyet randevusu 6 aya çıkınca vatandaş çıldırdı

Ehliyet alımı için vatandaş kendilerine gelecek. sırayı sabırla bekliyor. Ehliyet için en erken randevu 6 ay olması çılgına çeviriyor.

Ehliyet randevusu 6 aya çıkınca vatandaş çıldırdı

1 Ocak 2016 tarihinde yürürlüğe giren yönetmeliğe göre sürücü ehliyetleri 2020 yılına kadar değişmek zorundadır. Ehliyetini değiştirmek isteyen vatandaşlar Emniyet Genel Müdürlüğü'nü kapısını çalıyor. Ancak kişiler ehliyetlerini değiştirmek için ilgili kuruma intenetten başvurduklarında 6 ay sonraya gün veriliyor. Bu cevapla karşılaşanlar adeta çılgına dönüp evlerinin yolunu tutuyor. 

Büyük illerde rağbetin çok olması yığılmayı daha da çok arttırıyor. Sıraya giren ve ehliyetini bir an evvel değiştimek isteyen vatandaşlar bu duruma bir çözüm getirilmesini istiyor. 

RANDEVU SÜRESİ 4-6 AY

Ehliyet değişimi için başvuru yapan ehliyet sahipleri İstanbul ve İzmir'de ikamet ediyorlasa 2 ay, Ankara, Bursa ve Diyarbakır'da ise bu süre 4-6 aya kadar uzayabiliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü ehliyet alacak olan kişilere mecburen olası yoğunluğa göre randevu verdiğini açıklıyor. Yığılmaların önüne geçmek için ellerinden geleni yaptıklarını, vatandaşlarımızın biraz da anlayış ve sabır gösterirlerse ehliyet değiştirme haklarına erişebileceklerini ifade ediyorlar.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2017, 18:07

YORUM EKLE