Elazığ Merkezli 3 İlde Geniş Çaplı Terör Operasyonu

Elazığ merkezli 3 ilde geniş çaplı terör operasyonu düzenleyen güvenlik güçlerimiz çok sayıda şahsı gözaltına almıştı. Mahkeme karşısına çıkarılan bu şahıslardan 9’unun tutuklandığı aktarıldı;

Elazığ Merkezli 3 İlde Geniş Çaplı Terör Operasyonu
Silahlı terör örgütü PKK ile ilişkisi olan hainlerin yakayı ele verebilmesi adına yoğun bir çaba sarf eden güvenlik güçlerimiz, Elazığ merkezli olmak üzere 3 ilde büyük bir başarıya imza attı. Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gerçekleşen operasyonlarda toplam 18 şahıs gözaltına alınmıştı. Terörle Mücadele ve Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleşen operasyonlarda eş zamanlı olarak çok sayıda adrese operasyon düzenlendi.

Gözaltına alınan bu şahıslar adliye karşısına ‘’silahlı terör örgütüne üye olmak’’ suçlarından çıkarıldılar. Mahkeme kararıyla sanık sıfatıyla mahkeme karşısına çıkarılan şahıslardan 7’si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bununla birlikte 2 şahsın yakayı ele verebilmesi için de güvenlik güçlerimizin yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğü aktarıldı. Aynı zamanda güvenlik güçlerimizin adreslere yaptığı baskınlarda yapılan arama çalışmalarında ise hatrı sayılır derecede malzeme ele geçirildi. Terör örgütü PKK ve FETÖ ile ilgili pek çok örgütsel dokümanın ele geçirildiği aktarıldı. Bununla birlikte çok sayıda dijital materyale de güvenlik güçlerimizce el koyuldu.

Teröristlere Göz Açtırılmamakta

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz silahlı örgüt olan PKK hainlerine göz açtırmamak adına hainlerin bulunduğu noktaları tespit ederek bölgeyi yoğun şekilde ateş altına almakta. Özellikle de dağlarda barınmakta olan hainlerin bulunduğu sığınaklar ve mağaralar tamamen kullanılmaz hale getirilmekte. Yoğun kış şartlarında bile hainlere göz açtırmayan güvenlik güçlerimiz, teröristlerin çemberini iyice daraltmış durumda.

Ülkemiz vatandaşlarının can güvenliğini tehdit altına almak ve ülkemiz bölünmez bütünlüğüne zarar vermek isteyen teröristler, başarılı bir şekilde etkisiz hale getirilmekte. 2016 yılında meydana gelen hain saldırılardan büyük bir ders alındı. Bu durumdan ders alınmasıyla birlikte ülke giriş ve çıkışlarımız şuanda sıcak bir şekilde denetim altında. Havalimanlarından veya otogarlardan ülkemize giriş yapmak isteyen şahıslar, güvenlik güçleri tarafından yapılan denetimle gözaltına alınmaktalar. Bu süreçte de pek çok terör saldırısının önüne geçilmekte.

Güvenlik önlemlerinin hat safhaya çıkarılmasıyla birlikte teröristler gerçekleştirmek istedikleri saldırıları gerçekleştirememekteler. Gerçekleştirme girişiminde bulundukları saldırılarda da Fethi Sekin gibi kahramanlarımız canlarını ülkemizi koruyabilmek için feda etmekteler.
Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2017, 02:20

YORUM EKLE

Popüler Haberler