Elektrik Aboneliği İşlemleri İnternet Üzerinden Nasıl Yapılır? Elektrik Aboneliği e Devlet Üzerinden Yapılacak!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi açıklamalarına göre elektrik aboneliği e devlet üzerinden yapılacak. Vatandaşlar elektrik, su ve doğalgaz abonelik işlemleri nasıl yapılacak konusunda araştırma yapmaya başladı. Artık yeni evlerde abonelik işlemleri için kuruma gitmek gerekmeyecek.

Elektrik Aboneliği İşlemleri İnternet Üzerinden Nasıl Yapılır? Elektrik Aboneliği e Devlet Üzerinden Yapılacak!

Elektrik ve su aboneliklerinin e-devlet üzerinden yapılabilmesi yönünde uzunca bir süredir talep vardı. Yoğun talep üzerine bu konu gündeme gelmiş ve artık abonelikler online ortam üzerinden gerçekleşebilecek. Yeni çalışmalar ile elektrik, su ve doğalgaz abonelikleri için şubeye gidilmesine gerek kalmayacak. Abonelik işlemlerinin iptali de artık e-devlet üzerinden yapılabilecek.

Hem kurumların hem de vatandaşların abonelik açtırmak için uğraşları artık son bulacak. E-devlet üzerinden elektrik aboneliği başvurusu yapabilmek için öncelikle e-devlet şifrenizi almanız gerekmektedir. E-devlet şifreniz yoksa PTT şubeleri üzerinden 2 TL karşılığında şifreyi alabilirsiniz.

E-devlet Elektrik Aboneliği Nasıl Açtırılır?

E-devlet sayfasına giriş yaptıktan sonra başvuruda bulunacağınız elektrik firmasının ismini araştırarak Bireysel Abonelik Başvurusu sekmesine tıklayın ve Yeni Başvuru kutucuğuna tıklayın. Bir sonraki adımda Sorgulama Yöntemi Seçimi, Tesisat Bilgileri Tarife Seçimi, Poliçe ve Mülkiye bilgileri gibi bütün bilgileri eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir. E-devlet sistemi üzerinden başvuruda bulunmayan bireyler ise yine kuruma doğrudan giderek başvuru yapabilir.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi yapmış olduğu açıklamada, artık vatandaşların elektrik, doğalgaz, su ve Telekom aboneliklerinin e-devlet üzerinden gerçekleştirebileceği yer aldı. Uygulamanın hali hazırda başladığı açıklandı ve yeni sistemin Türkiye’nin bütün bölgelerine getirileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 14:14

YORUM EKLE
YORUMLAR
İLHAN  ŞENELÖ
İLHAN ŞENELÖ - 1 ay Önce

E DEVLET ÜZERİNDEN ARTIK DOĞALĞASZ ELEKTRİK ÜCRETSİZ

Popüler Haberler