Elektrik Tüketim Desteği Ödemeler Nereden Yapılıyor? Elektrik Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı elektrik tüketim desteği ödemelerini hayata geçirdi. İhityaç sahipleri ödemeler nereden yapılıyor ve elektrik destek başvurusu nasıl yapılıyor sorularının yanıtını aramaya başladı. Fatura desteği kapsamında 150 kilovatsaate kadar faturalar Aile Bakanlığı tarafından karşılanıyor.

Elektrik Tüketim Desteği Ödemeler Nereden Yapılıyor? Elektrik Destek Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ihtiyaç sahiplerine yönelik elektrik faturası desteği resmen başladı. Düzenli olarak yardımlar alan bireyler, PTT üzerinden 80 TL’ye kadar olan faturaları için destek ödemesi alıyor. Gerekli tutar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından karşılanmakta.

8 Ocak günü yapmış olduğu konuşmada fatura desteği müjdesini veren Erdoğan, konuyu sık sık gündeme getirmekteydi. Aile Bakanlığı harekete geçti ve artık kimlik belgesi ve faturasıyla PTT’ye giden ihtiyaç sahiplerinin faturalarına destek verilmeye başlandı.

Elektrik Tüketim Desteği Ödemeleri Nereden Yapılıyor?

5 bini aşkın PTT şubelerinden fatura destek ödemeleri yapılmaktadır. Üstelik geçmişe dönük 3 aylık faturalar için de destek ödemesi geçerlidir. Düzenli yardım alan bireylerde hane içindeki kişi sayısına bağlı olarak fatura desteği yapılmaktadır. 2 kişilik ailelerde 75, 3 kişilik ailelerde 100, 4 kişilik ailelerde 125, 5 veya daha kalabalık ailelerde ise aylık 150 kilovatsaat fatura desteği verilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2019, 00:52

YORUM EKLE

Popüler Haberler