Emekli kurban bayramı ikramiye ödemeleri ne zaman yatacak?

Emekli vatandaşların Kurban Bayramı ikramiyesi için heyecanı artmaya başladı. Emeklilerin kurban bayramı ikramiye ödemeleri ne zaman yatacak? Emeklilere verilecek olan ikramiyelerin Kurban Bayramı’ndan birkaç gün önce verilmesi bekleniyor.

Emekli kurban bayramı ikramiye ödemeleri ne zaman yatacak?

Kurban Bayramı’na az bir süre kalmasıyla birlikte emekliler bayram ikramiyesini bekleyişe geçti. Temmuz ayına girilmesiyle birlikte emeklilere ödenecek olan ikramiye miktarı ve tarihi araştırılmaya başlandı. Senede iki defa verilen ikramiye bayram öncesinde dağıtılacak.

Kurban Bayramı İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

Ramazan Bayramı için verilen ikramiyeyi 31 Mayıs’ta alan emekli vatandaşlar, Kurban Bayramı için ikramiyelerini Ağustos ayında alacak. Kurban Bayramı bu yıl 11-14 Ağustos tarihleri arasına denk gelmektedir. Bu tarihler dikkate alındığında ikramiyelerin 5-9 Ağustos tarihleri arasında ödenmesi bekleniyor. Daha önce olduğu gibi yine 1000 TL olması beklenen ikramiyeler emeklilerin yüzünü güldürecek.

Bayram İkramiyesini Kimler Alabilir?

- SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri,

- Şehit yakınları ve gaziler,

Ölüm aylığı alanlar,

Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,

Geçici köy korucuları,

Şeref aylığı alanlar Şampiyon sporcular,

Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,

Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri.

Emekli vatandaşlar Kurban Bayramı’nın 11-14 Ağustos tarihleri arasına denk gelmesinden dolayı, ikramiyelerin 5-9 Ağustos tarihleri arasında ödenmesini umuyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2019, 12:14

YORUM EKLE

Popüler Haberler