Emekli Maaşları Ne Zaman Saat Kaçta Yatar? Emekli Maaşları Ödeme Tarihleri

Emekli olan kişiler, maaşlarının yatacağı günü iple çekmektedir. Emekli maaşları ne zaman, saat kaçta yatar? Emekliler maaşlarını her ayın belli bir gününde düzenli olarak almaktadırlar. İşte emekli maaşları ödeme tarihleri…

Emekli Maaşları Ne Zaman Saat Kaçta Yatar? Emekli Maaşları Ödeme Tarihleri

Belli bir süre çalışan ve emeklilik hakkı kazanan kişilere aylık olarak emekli maaşı ödenmektedir. Sigortalı olarak çalışan kişilerin çalıştıkları kurum tarafından bu ödemeler düzenli olarak yapılmaktadır. Emekli maaşları kişinin seneler boyu hak ettiği ve çalışma yaşamında kazandığı kazançlarının sadece bir kısmıdır. Kendi işini yapan, yani bir kurum tarafından sigortası ödenmeyen kişilerin Bağ-Kur ödemesi yapması gerekmektedir. Bağ-Kur ödemleri de gelecekte emeklilik hakkının elde edilmesini sağlayacaktır.

Ödemeler Hangi Gün Yapılır?

SSK emeklisi olan vatandaşların ödemeleri tahsis numarasına göre yapılmaktadır. Aşağıdaki listede tahsis numarasının son hanesine göre ayın kaçında ödeme yapılacağı belirtilmektedir.

- 9 olanlara her ayın 17’sinde,

- 7 olanlara her ayın 18’inde,

- 5 olanlara her ayın 19’unda,

- 3 olanlara her ayın 20’sinde,

- 1 olanlara her ayın 21’inde,

- 8 olanlara her ayın 22’sinde,

- 6 olanlara her ayın 23’ünde,

- 4 olanlara her ayın 24’ünde,

- 2 olanlara her ayın 25’inde,

- 0 olanlara her ayın 26’sında.

Bu ödemeler her ay düzenli olarak yapılmaktadır. Ödemelerini kontrol etmek isteyen kişiler çalıştıkları veya ödeme alacakları bankalarla iletişime geçebilirler. Ayrıca E-devlet sisteminden de maaş sorgulaması yapılabilmektedir.

Bağ-Kur’lu olup emekli maaşı alan kişiler de tahsis numarasının son hanesine göre ödeme almaktadır. Aşağıdaki listede tahsis numarasının son hanesine göre ödeme alınacak günler sıralanmıştır.

- 9, 7 ve 5 olanlar her ayın 25’inde,

- 3, 1 olanlar her ayın 26’sında,

- 8, 6 ve 4 olanlar her ayın 27’sinde,

- 2 ve 0 olanlar her ayın 28’inde emekli maaşlarını alabilmektedir.  

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 10:15

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali TARHAN
Ali TARHAN - 6 ay Önce

Emekli biri gece saat kaçta maaş alır


Popüler Haberler