Emeklilerimize Müjde Olan Ek İkramiyeye İlişkin Önemli Bilgilendirme

30 yıldan daha fazla görev yapan ancak 30 yıl çalışmış gibi emekli ikramiyesi alan vatandaşlarımız için önemli bilgilendirmelerde bulunuldu;

Emeklilerimize Müjde Olan Ek İkramiyeye İlişkin Önemli Bilgilendirme
Uzun süre kamu görevinde yer alan ancak emekli ikramiyesi alırken bir mağduriyet yaşayan vatandaşlarımız için düğmeye basılmıştı. 30 yıldan daha fazla hizmet vermiş olan ancak 30 yıl çalıştığı üzerinden emekli ikramiyesi alan vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı bu durumun önüne geçilmekte. Vatandaşlarımıza verilecek olan ikramiye ödemelerinin 7.500 Türk Lirası gibi bir kısmının ilk 3 ay içerisinde hesaplarına ödeneceğini açıklayan Faruk Erdem, bu süreç hakkında da detaylı açıklamalarda bulundu.

Her Hizmet Yılı İçin Ek İkramiye Ödenecek

İnsanlarımızın her hizmet yılı için ek ikramiye ödemesinin gerçekleşeceği belirtildi. 35 yıl kamu görevinde yer alan emeklilerimizin bu süreç içerisinde 5 yıllık ödeme alacağı bilgisi aktarılmakta. Aynı zamanda vefat eden ve 30 yılın üzerinde çalışmış olan vatandaşlarımızın ek ikramiyesini ise dul yetimleri ve kanuni varislerin alabileceği belirtildi.

Hak Sahiplerinin En Geç 1 Yıl İçinde Başvurması Gerekmekte

Vatandaşlarımız, emekli ek ikramiyesi almak için en geç 27.01.2018 tarihine kadar başvuru yapmak zorunda. Bu süre zarfından sonra ikramiye almak isteyen vatandaşlara hiçbir şekilde ödeme gerçekleşmeyeceği belirtildi.

Promosyon Ödemelerinde de Önemli Adımlar Atıldı

Emeklilerimizin yüzlerinin güldürülebilmesi ve ekonomik dalgalanma sürecinden daha olumlu bir şekilde çıkabilmesini sağlayabilmek için yetkililerimiz düğmeye basmış durumda. Geçtiğimiz yıldan beri emeklilerin almayı beklediği promosyon ödemeleri konusunda da şuanda gerekli hassasiyet gösterilmekte. Özellikle de Başbakan Binali Yıldırım’ın yoğun bir şekilde üzerinde durduğu bu konu hakkında bir anlaşma sürecine gidilebilmesi için önemli bir çaba sarf edildi.

Vatandaşlarımızın bu durumdan faydalanabilmesi ve bu süreçte rahat bir nefes alabilmesini sağlayabilmek için özel bankalarda bu sürece dahil oldu. Bununla birlikte özel bankaların bu sürece dahil olmasıyla birlikte promosyon ödemelerinde artış gözlemlendi. Rekabet içerisinde olan ve emekli müşterilerini kaybetmek istemeyen bankalar bu süreçte emeklilerimizin yüzlerini güldürmeye devam ediyor. 
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 02:07

YORUM EKLE