Emekliye kredi veren bankalar hangileri? Emekli kredisi veren bankalar

Primini doldurarak emekliliğe ayrılan vatandaşlarımız çeşitli sebeplerden dolayı finansman desteğine ihtiyaç duymaktadır. Birçok nedenden dolayı kredi çekmek isteyen emekli vatandaşlarımızın düzenli ve sabit maaş almasından dolayı bankalar kolaylık sağlamaktadır. Bankalar emeklilere özel kredi desteği sağlamaktadır.

Emekliye kredi veren bankalar hangileri? Emekli kredisi veren bankalar

Ülkemizde en rahat kredi alabilen kesim emeklilerdir. Sabit maaşları olduğundan bankalar bazı kolaylıklar sağlamaktadır. Emekliler de çocuklarının ya da torunlarının düğün veya başka masrafları için kredi çekmeyi tercih etmektedir.

EMEKLİLERİ NASIL KREDİ ÇEKER?

Emekliler en kolay kredi alabilen insanlardır. Çünkü sabit ve düzenli maaş almaktadırlar. Bu yüzden bütün bankalar emeklilere özel avantajlar sunmaktadır. Emekli müşterisini artırmak isteyen bazı bankalar 0 faiz imkanı bile vermektedir. Bu da emekliler için büyük bir avantajdır.

Emekliler, maaşlarını PTT şubelerinden ya da devletin anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden almaktadır. Ayrıca birçok banka, emekliler maaşlarını kendilerinden alsın diye altın hediye ederek belli miktara kadar çekilen kredilerde 0 faiz uygulaması yapmaktadır.

Aşağıda belirtilen şartları sağlayan her emekli vatandaşa kredi desteği sağlanmaktadır. İşte o şartlar:

  • Tüm bankaları kapsamamakla birlikte büyük oranda 70 -80 yaş arasında olan kişiler kredi kullanabilmektedir. Bazı bankalar kampanyaları gereği yaş sınırlarını esnek tutarak 85 hatta üstü kişiler içinde kredi kullandırabilmektedir.
  • Emekli kredileri için bir diğer önemli husus ise, kredi notu ve banka sicilidir. Aslında kredi notu, tüm krediler için dikkat edilen bir koşuldur. Geçmişte banka ile olan ilişkilerin, kullanılan kredi ya da kredi kartlarının geri ödemesi hususunda gecikme yapmaması ya da yasal süreçlerden geçmemiş olunması son derece önemli olmaktadır.

EMEKLİYE KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Emeklilerin sabir ve düzenli gelirinin olması, kredi alırken işlerini kolaylaştırmaktadır. Kredi konusunda bankalar emeklilerden kefil ya da ipotek gibi şartlar istememektedir. Bir emeklinin kredi notu iyiyse ve yaş şartını sağlıyorsa bankadan kredi çekebilir.

Maaşı yüksek olan emekliler yüksek oranda kredi alabilirken, maaşı düşük emekliler maaşına göre düşük oranda kredi alırlar. Ancak bankalar uygun vadelerle kredi vererek herkesin cebine uygun şartları sağlamaktadır.

EMEKLİ KREDİSİ ÇEKEBİLMEK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

  • Nüfus cüzdanı ya da vatandaşlık numarası bilgisinin olduğu bir belge
  • Emekli belgesi
  • Emekli tanıtım kartı ve emekli aylığı tahsis belgesi
  • Emekli maaşınızı gösteren banka hesap cüzdanı
  • İkametgâh belgesi

Bu belgeleri tamamlayan her emekli kredi çekebilir. Emekliye kredi veren bankalar ise Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Şekerbank, Denizbank, İş Bankası ve Vakıfbank olarak sıralanmaktadır. En uygun şartları sağlayan bankalar bunlardır.

YAPI KREDİ EMEKLİ KREDİSİ

Yapı Kredi bankası, kredi çekmek isteyen emeklilere uygun koşullarda kredi vermektedir. İhtiyaç, taşıt ve konut kredisi adı altında finansman sağlayan banka, emeklilere birbirinden avantajlı fırsatlar sunmaktadır.

TEB EMEKLİ KREDİSİ

Emeklilere uygun koşullarda kredi veren bankalardan bir diğeri TEB'dir. Tatile gitmek isteyenler için, ev eşyasına ihtiyaç duyanlar için ya da farklı ihtiyaçlarınız için kredi veren bankanın emeklilere özel avantajları vardır. TEB ayrıca ev ve araba almak isteyenlere esnek ödeme imkanı ve uygun faiz oranları sunmaktadır.

KUVETTÜRK EMEKLİ KREDİSİ

Kuvettürk, finansman konusunda en uygun şartları olan bankalardan biridir. Sadece emeklileri değil, herkesi memnun etmektedir. Banka, uygun koşullarda ödeme imkanı ve düşük faiz oranlarıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Tatil için, eğitim için, hac veya umre için uygun şartlarda finansman sağlamaktadır. Ayrıca ev ya da araba almak isteyenlere de özel fırsatlar sunuyor.

DENİZBANK EMEKLİ KREDİSİ

Eğer farklı bankalara borcunuz bulunuyorsa ve siz bu borçları ödemekte zorluk çekiyorsanız gitmeniz gereken tek yer Denizbank'tır. Denizbank bütün borçlarını tek bir çatı altına toplayarak uygun vadelendirme imkanı sunmaktadır.

AKBANK EMEKLİ KREDİSİ

Akbank denilince akla kırmızı rengi ve kalp gelmektedir. Bundan dolayıdır ki emeklilere kredi veren bankalar arasından en uygun koşullara sahiptir. İhtiyaç, konut ve taşıt adı altında, uygun ödeme koşullarına sahip kredi veren banka, sadece emeklileri değil, diğer vatandaşlarımızı da rahatlatmaktadır.

HALKBANK EMEKLİ KREDİSİ

Kamu bankası olan Halkbank, emeklilere özel iki farklı kredi imkanı sunmaktadır. Bu imkanlardan biri mutlu emekli kredisi adıyla, diğeri ise emekli mini kredisi adıyla verilmektedir. Öyle ki mutlu emekli kredisi 50.000 TL kadar kredi imkanı sunar.

Emekli mini kredisi, daha düşük bütçeli kredileri kapsamaktadır. Bu kredide oran 5.000 TL kadar oluyor.

ZİRAAT BANKASI EMEKLİ KREDİSİ

Ziraat Bankası emekli kredisi bazı şartlar karşılığında verilmektedirç Bu şartlardan en önemlisi ise emekli maaşınızı Ziraat Bankası üzerinden almanız gerekmektedir. Eğer ilk maaşınızı ve sonraki maaşlarınızı Ziraat üzerinden almadıysanız, Ziraat emekli kredisinden faydalanamıyorsunuz. Ayrıca bankanın uygulamış olduğu 80 yaş sınırı da vardır. Banka emeklinin artısı kredi paketi adıyla emeklilere kredi imkanı sunmaktadır.

İŞ BANKASI EMEKLİ KREDİSİ

Emekliye kredi konusunda kolaylık sağlayan bir diğer banka olan İş Bankası, emekli ihtiyaç kredisi, emekli taşıt kredisi ve emekli konut kredisi adları altında, sadece emeklilere özel kredi imkanları sunmaktadır. Bu krediler çekmek de oldukça kolaydır.

GARANTİ BANKASI EMEKLİ KREDİSİ

Her zaman emekli kredilerinde uygun ödeme ve faiz oranı sunan banka olan Garanti Bankası, sadece emeklileri değil, her kesimden vatandaşları memnun etmek için elinden geleni yapmaktadır.

Emekli maaşını Garanti Bankası'na taşıyan kişilere 450 TL promosyon verilmektedir. Banka emeklilere özel ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi vermektedir.

VAKIFBANK EMEKLİ KREDİSİ

Kamu bankalarından biri olan Vakıfbank, emeklilere özel kredi imkanları sunmaktadır. Ayrıca faiz oranları da uygundur.

Kredi almak isterseniz bu bankanın mobil uygulamasından ya da telefon numarası üzerinden kolaylıkla, hızlı bir şekilde kredi alabilirsiniz. Ancak taşıt ve konut kredisi için bankanın şubesine gitmek gereklidir.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 00:37

YORUM EKLE

Popüler Haberler