Emekliye promosyon veren bankalar ve promosyon miktarları

Bankalar emekli müşteri kazanmak için yarışıyorlar. 2017'de imzalanan protokolden sonra her banka emekli müşterisine özel promosyonlar sunmaya başladı. Peki emekliye promosyon veren bankalar hangileri ve promosyon miktarları neler görelim

Emekliye promosyon veren bankalar ve promosyon miktarları

Emekli maaşları bankalar için güzel fırsatlardır. Bankalar ödemeleri üstlenmek için yarışa girerler ve bu aşamada müşteri kazanmak için çeşitli kampanyalar düzenlerler. Maaş miktarına göre 300 TL, 400 TL gibi ekstra ödemelerle ya da daha farklı fırsatlar sunarak müşteri kazanırlar.  

Peki emekliye promosyon nedir, nasıl olur? Bankalar müşterileriyle 3 yıllık anlaşmalar yaparak bu süreç için ekstradan tek seferlik ödeme yaparlar. 18 tane özel banka 2017 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla hükümetle promosyon üzerine protokol imzalamıştı.

Bu promosyondan faydalanmak için en önemli şart da müşterinin 3 yıl aynı bankada kalmasıdır. İmzalanan anlaşmadan sonra müşteri sadece şube değişikliği yapabilir herhangi bir bankaya geçiş yapamaz. Emekli müşterinin maaşı 1000 TL altındaysa 300 TL, 1000-2000 TL arasındaki maaşlara 375 TL, 2000 TL ve üzerindeki maaşlara 450 TL ekstra ödeme yapılır.

İlk kez 2017’de başlayan ödemeler TC kimlik numarasının son hanesine göre farklı aylarda yapılır. Kimlik numarasının son hanesi “0” ve “2” olan emeklilere mart ayında, “4” ve “6” olan emeklilere nisan ayında, “8” olanlara ise mayıs ayında ödemeler yapılır.

Bu koşullarda emeklilere promosyon veren kamu bankaları ve özel bankalar hangileridir?

 • Ziraat Bankası,
 • Halk Bankası, 
 • Vakıfbank,
 • Denizbank,
 • TEB,
 • ING,
 • İş Bankası,
 • Yapı Kredi,
 • Garanti Bankası, 
 • Fibabank,
 • Şekerbank,
 • Akbank,
 • QNB Finansbank 

gibi bankalar emeklilere promosyon veriyorlar.

Promosyon olanakları neler

Bu bankaların promosyon olanaklarına baktığımızda ise özel bankalar sunduğu fırsatlarla daha ön plana çıkıyor.

İş Bankası, emeklilere 450 TL promosyon ödemesi ve ücretsiz EFT ve havale imkanı ile özel faiz imkanı sunuyor.

Garanti Bankası, 450 TL’ye kadar promosyon ödemesi ve kredi faizlerinde de indirim yapıyor.

Denizbank, emekli promosyonu olarak 450 TL’ye kadar ödeme yapıp, bankalarına emekli müşteri kazandıran kişilere de 100 TL hediye ediyor. Bireysel kredilerde özel faiz yaparken, otomatik fatura talimatı verilmesi durumunda 3 ay su faturası ödemelerinde %10 indirim uyguluyor.

 QNB Finansbank, maaşını taşıyan ve 2 tane otomatik fatura talimatı veren emekli müşterilerine 700 TL’ye varan promosyon ödemesi ve yanında emekli tanıdıklarını getirenlere de 125 TL hediye ediyor.

Yapı Kredi, 450 TL’ye kadar emekli için promosyon ödemesi yaparken ayrıca 100 TL de nakit puan hediye ediyor.

ING 450 TL’ye kadar promosyon veriyor bunun yanında 3 otomatik fatura talimatı verilmesi durumunda ekstra 150 TL promosyon veriyor. Emekli müşterilerinden hesap ücreti de almıyor. Tıbbi danışmanlık ve ambulans gibi ekstra hizmetleri de bulunuyor.

Şekerbank, 450 TL’ye kadar promosyon ödüyor; 2 otomatik fatura ödeme talimatı veren müşterisine de 150 TL ödeme yapıyor. Ayrıca hesap işletim ücreti Şekerbank’ta da alınmıyor.

TEB, 450 TL’ye kadar ödeme yapıyor ve emekli müşterilerden kredi kartı ücreti de almıyor.  

Akbank, emekli promosyonu olarak 450 TL’ye kadar ödeme yapıyor, bireysel kredilerde özel faiz imkanı da sunuyor. Ayrıca EFT ve havale gibi işlemleri de ücretsiz olarak gerçekleştiriyor. 

Fibabank, maaşa göre 500 TL’ye kadar promosyon ödemesi yapıyor; tüm ATM’lerden ücretsiz para çekme imkanı sunuyor.  Ayrıca müşterisine özel faiz imkanı sağlıyor ve de hesap işletim ücreti de almıyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 21:33

YORUM EKLE