En İyi Macera Filmleri Listesi - Soluksuz İzleyeceğiniz Unutulmaz Macera Filmleri Listesi

En çok rağbet gören film konularından bir tanesi macera filmleridir. İşte izleyebileceğiniz en iyi macera filmleri listesi. Listede, IMDb puanı düşük olmasına karşın anlatım ve görsel şölen sunan efsane filmler de yer alıyor!

En İyi Macera Filmleri Listesi - Soluksuz İzleyeceğiniz Unutulmaz Macera Filmleri Listesi

Türkiye genelinde macera filmlerine yönelik ilgi, diğer film türlerine göre daha fazladır. Netflix platformunun hayatımıza girmesiyle birlikte bazı macera filmleri için büyük bir ilgi söz konusu olmuştur.

Mad Max Fury Road

Macera film serilerinin en efsanelerinden Mad Max Fury Road, hem oyuncu kadrosu hem de görsel şölen yönünden en iyi filmler listemizdedir. Mel Gibson’un yıldızının parladığı filmde, Charlize Theron genellikle lanse ettiği etkileyici kadın rolünden sıyrılmıştır.

Filmde, Mad Max’ın isyancılara karşı verdiği mücadeleler anlatılmaktadır. Moden zamanların çok daha ilerisinde ve çok daha farklı bir anlayışla yönetilen bir dünya söz konusudur. Üstelik gezegende açlık ve kaos hat safhadadır.

Hold The Dark

En gizemli macera filmleri arasında yer alan Hold The Dark, bir çocuğun kurtlar tarafından kaçırılmasıyla başlar. Kurt sürüsünün dağıtılabilmesi için bir avı çağırılır ve avcı ise bu gibi olaylarda çok tecrübeli olduğu için büyük bir rahatlık içerisinde bölgeye gelir. Ancak bir süre sonra kimin avcı ve kimin av olduğuna yönelik soru işaretleri oluşur.

Tarzan

Macera filmlerinin baş yapıtlarından Tarzan Efsanesi, sıradan Tarzan filmlerinden çok daha farklı bir anlayışa sahiptir. Hayatını ormanda yaşayarak sürdüren ve en yakın arkadaşı bir goril olan Tarzan, ailesiyle birlikte yaşayan ve kendi işleriyle meşgul bir karakterdir. Bir gün iş gezisine çıktığı sırada bir tuzağa maruz kalır. Ancak kötü adamlar Tarzan efsanesinden bihaberdir.

Robinhood

Oldukça başarılı dövüş sahnelerine sahip Robinhood, güçlüden alıp fakire veren bir kahramandır. Okunu çok başarılı bir şekilde kullanan Robinhood, izleyenleri kendine hayran bırakacak niteliklere sahiptir. Biraz daha mitolojik özelliklere yer verilen film IMDb’de düşük bir puana sahiptir. Ancak başarılı bir macera filmi olduğunu söylemekte fayda var.

Beni Satan Casus

Oyuncu kadrosuyla izleyicileri kendine hayran bırakan film, standart bir konuya sahiptir. Ancak bolca macera ve eğlenceyi içerisinde bulunduran filmde, peşine ajanların takıldığı bir adam eski sevgilisinin evine gider ve ev arkadaşını da maceranın içine sürükler. Beraber yol alırlar ancak olaylar çığırından çıkar.

Hangi Macera Filmleri İzlenebilir?

Macera filmleri seçerken öncelikle IMDb listesine göz atmanızda fayda var. Sayfa üzerinde en başarılı macera filmleri listesine erişim sağlayabilirsiniz. Bunun yanında izlemeyi sevdiğiniz ve çok başarılı bulduğunuz oyuncuların rol aldığı macera filmlerine yönelebilirsiniz. Fantastik serilerden hoşlanıyorsanız James Bond ve Star Wars serileri size hitap ediyor olabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 06:30

YORUM EKLE