Engelli ve muhtaç vatandaşa devletten aylık 817 lira destek ödemesi

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü ihtiyaç sahibi vatandaşlara bazı yardımlar yapıyorlar. Geliri Olmayan Engelli ve Muhtaç Vatandaşlara Devlet Tarafından 817 TL Destek Veriliyor! İşte bu destek hakkındaki ayrıntılar…

Engelli ve muhtaç vatandaşa devletten aylık 817 lira destek ödemesi

Geliri Olmayan Engelli ve Muhtaç Vatandaşlara Devlet Tarafından 817 TL Destek Veriliyor!

Engel oranı %40’ın üzerinde olan ve sosyal güvencesi bulunmayan engelli ve yaşlı vatandaşlara ve anne ya da babası vefat etmiş olan muhtaç çocuklara Sosyal Güvenlik Kurumu ile Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından düzenli olarak maaş bağlanmaktadır. Bu maaşın bağlandığı vatandaşlar sağlık hizmetlerinden de ücretsiz şekilde faydalanma imkanını elde ediyorlar. Engelli ve muhtaç kişilere bağlanan bu maaş 817 TL olarak belirlenmiş durumda.

Başvurular Vakıflar Bölge Müdürlüğüne

Güneş tarafından yapılan habere bakıldığında yardımdan faydalanabilmek için talep edilen belgelerin ikamet edilen il ya da ilçede bulunan Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne iletilmesi gerekmektedir.

Aynı zamanda başvurular kişisel olarak posta yolu ile ya da intenet adresi üzerinden yapılabiliyor.1 aile içerisinde yalnızca 1 kişiye bu maaş bağlanabilmekte.

Aranan Koşullar

Bu maaşın alınabilmesi için en birincil koşul başvuracak kişinin sosyal güvencesinin olmamasıdır. Bunun dışında herhangi bir aylık gelirinin de olmaması gerekiyor. Diğer yandan da gayrimenkul ya da menkul mallarının da olmaması gerekmektedir. Aylık ancak 592 TL’ye kadar gelir olunabilmekte. Bu miktarı aşanlara maaş bağlanmıyor. Daha önceden de bu gibi maaşların bağlanmamış olması gerekmektedir.

Her Sene Kontrol Var

Maaş almaya başlayan kişilerin her sene Ocak ayında Vakıflar Bölge Müdürlüklerine yoklama belgesi vermeleri gerekmektedir. Yoklama belgesi vermeyenlerin aylıkları durdurulmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2019, 15:05

YORUM EKLE

Popüler Haberler